Tööandjate palgapakkumised kasvasid aastaga aga kiiremini kui ootused (6,2%) ning avaliku palganumbriga tööpakkumisi avaldati pea 30% rohkem kui 2014. aastal.

Statistikaameti andmetel kasvasid möödunud aastal palgad 6% ning keskmine brutokuupalk oli 1065 eurot. Võrdluses palgaootustega on aga töövõtjate soovide ning tegelikkuse vahel pea 10%-line lõhe ning palgaootus ületab keskmist burtopalka 103 euroga. Tööandjate keskmine palgapakkumine oli möödunud aastal 1072 eurot, kasvades aastaga 6,2%.

„Tööandjate palgapakkumiste kasv ületas möödunud aastal keskmise palgasoovi kasvu, mis viitab, et valdkondades, kus on tänase seisuga tööjõupuudus tugevam, võib märgata palgarallit," kommenteeris palgastatistikat CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt.

Kuigi pakutav keskmine palk ületas möödunud aastal keskmist brutokuupalka, ei olnud Auväärti sõnul piisav, et leevendada tööjõupuudusest tingitud raskemaks muutunud personaliotsinguid ning töövõtjate ootuste ja tegeliku keskmise palga vahel olev enam kui 100-eurone lõhe avaldab endiselt survet Eesti tööandjatele palku korrigeerima.

„Kuna kiire palgakasv käib paljudele tööandjatele üle jõu, on üha enam ettevõtteid muutmas oma värbamisstrateegiaid, investeerides märkimisväärselt enam töökoha atraktiivsuse tõstmisesse ja hea tööandja kuvandi loomisesse," lisas ta.

Kuna konkurentsivõimeline palk on vaieldamatult üks peamisi tegureid sobiva töötaja leidmisel, on Auväärti hinnanguö märkimisväärselt kasvanud ka avaliku palgaga tööpakkumiste arv tööportaalis. Möödunud aastal avaldati koguni 29,4% rohkem avaliku palganumbriga tööpakkumisi kui seda 2014. aastal ning sarnase trendi jätkumist võime oodata ka tänavu. "Läbipaistev palgainfo peaks omakorda vähendama ebavõrdsust tööturul,“ leidis Auväärt.

CV Keskus kogub palgastatistikat CV-desse sisestatud palgasoovide ning tööpakkumistel avaldatud palgapakkumiste põhjal. Möödunud aasta andmed põhinevad enam kui 32 000 palgasoovil ning enam kui 8000 palgapakkumisel.