Kinnisvara ruutmeetrihind Eestis: Tallinnas ligi 1700, Mõisakülas 40 eurot

 (4)
Mõisaküla
MõisakülaFoto: Ago Tammik

Eelmisel aastal oli Tallinna korteriomandite keskmine ruutmeetrihind 1751 eurot ning linnaosade võrdluses olid kalleimad pinnad ootuspäraselt kesklinnas. Hinnaskaala teise otsa jäi Eesti väikseim linn Mõisaküla keskmise ruutmeetrihinnaga 39,59 eurot, kirjutab ERR.

Maa-ameti statistika näitab, et mullu tehti Eestis kokku ligi 64 000 kinnisvaratehingut, millest korteriomanditega tehinguid oli üle 22 000.

Kõige aktiivsemalt vahetas kinnisvara omanikku Harjumaal ja Tallinnas, kus tuli maksta ka kopsakaimat hinda. Kui kogu Eesti keskmiseks ruutmeetrihinnaks kujunes aasta lõikes 1163 eurot ruutmeetri kohta, siis Tallinnat kõrvale jättes olnuks ruutmeetrihinna keskmine 707 eurot.

Tallinnas tehti korteriomandite ehk eluruumidega aasta jooksul tehinguid 966 miljoni euro eest ning keskmine ruutmeetrihind oli 1751 eurot ruutmeetri kohta.

Maakondade lõikes on kõrgeim keskmine ruutmeetrihind Harjumaal - 1626 eurot. Odavaimad kinnisvarahinnad leiab maakondlikult Valgamaalt, kus keskmine hind on 168 eurot/m2, ning Jõgevamaalt - keskmine 181 eurot/m2.

Eesti linnade kinnisvarahindade reastamisel leiab alumisest otsast Mõisaküla ligi 40-eurose ruutmeetrihinnaga. Keskmiselt alla saja euroga sai eelmisel aastal korteri ruutmeetri kätte ka Püssis, Kiviõlis ja Tamsalus.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare