Kinnisvaramüük teeb rekordeid, aga tipp pole veel käes

 (13)

Kortermajad
KortermajadFoto: Hendrik Osula

Uusmaa kinnisvaraturu ülevaatest selgub, et nii Tallinnas kui mujal Eestis sooritati märtsis buumijärgse aja ostu-müügitehingute rekord. Tallinnas toimunud 1012 tehinguga ületati eelmise aasta märtsi tulemus koguni 24 protsendiga, mediaanhind kasvas sama perioodiga võrreldes 8,6%, tõustes märtsis 1624 euroni ruutmeetri kohta.

"Taaskord oli turu kasvu „peasüüdlaseks" uusarendusturg, mille asjaõiguslepingute arv ja hind mõjutas Tallinna ja selle linnaosade turgu märkimisväärselt. Uusarendusturu hea käekäik ning kiire laojäägi realiseerimine on ilmselt põhjuseks, miks me ei saa endiselt rääkida hinnatipu kättejõudmisest," kinnitavad Uusmaa eksperdid.

Uusarendused, mille osatähtsus kasvab pidevalt, mõjutavad tehingute arvu silmnähtavalt ka linnaositi. 2017. aasta märtsis sõlmiti kõige enam tehinguid Lasnamäe linnaosas (310), millele järgnesid Kesklinn (192) ning Mustamäe (146). Võrreldes eelmise aasta sama ajaga suurenes tehingute arv enim Lasnamäel (+132 tehingut), Kesklinnas (+69) ja Haaberstis (+38).

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare