"Poliitilise riski maandamiseks on häid võimalusi vähe, nii et me olime tasapisi akumuleerinud väärismetalle. Turgude reaktsioon tuleneb hetkel sellest, et turgudele meeldib teatud mõttes nähtavus,“ kirjutas ta. „Clintoni võit oleks tähendanud lähiajal senise investeerimiskeskkonna jätkumist ning see oleks turgude jaoks meeldivaim. Hetkel on tõesti õhus küsimus, mil määral on vaja investeerimiskeskkonda hakata ümber defineerima?“

„Selliste küsimärkide tekkimisel on esimene reaktsioon suurendada raha osakaalu portfellis,“ jätkas ta. „Pikemaajaline sentiment sõltub aga sellest, kuidas keskpangad edasi käituvad ning kas monetaarselt stimulatsioonilt liigutakse ka fiskaalse stimulatsiooni suunas. Aktsiahinnad sõltuvad enim keskpanga bilansimahu dünaamikast ning nominaalkasvust.“

„Seni, kuni on põhjust eeldada, et stimuleerimise jätkumine on süsteemi püsti hoidmise nimel objektiivselt vajalik, kipub iga ehmatus (a la Brexit) olema pigem ostukoht,“ mainis Koppel. „Arenenud maailma vaevavad struktuursed probleemid nagu rahvastiku vananemine, kõrge võlakoorem ning tootlikkuse kasvu peatumine ei ole kuhugi kadunud - ka ei ole nende nö. kompenseerimiseks vahepeal midagi geniaalset välja mõeldud ning kes iganes ja mis iganes neid kompenseerivaid meetmeid rakendab, on need vähemalt teoreetiliselt riskantsete varade jaoks positiivsed.“