Kosmilised summad ehk kuhu maailma rikkaim mees oma raha topib?

 (17)
kdx
Online retail giant Amazon.com CEO Jeff Bezos unveils the Kindle DX, a large-screen version of its popular Kindle electronic reader designed for newspapers, magazines and textbooks, during a press conference in New York, May 06, 2009. The Kindle DX costs 489 USD and features a screen which at 9.7 inches (24.6 centimeters) is 2.5 times larger than the six-inch (15.24 cm) screen on the earlier versions of the Kindle, which cost 359 USD. AFP PHOTO/Emmanuel DunandFoto: Emmanuel Dunand, AFP

Kui sa oled üks maaima ajaloo rikkamaid mehi, siis on loogiline, et inimestes tekib küsimus, et kuhu sa oma raha panna kavatsed. Suurem osa miljardäridest vaikib, osad ütlevad, et annavad pea kogu raha heategevuseks. Amazoni Jeff Bezos ehk praeguse aja maailma rikkaim inimene on alati rääkinud selget juttu. Tal on hinge taga 126 miljardi eest vara. Kuhu ta suurema osa sellest paneb?

Tema suur plaan on investeerida kosmosereisidesse. Ta rääkis plaanist mitmendat korda Business Insiderile antud intervjuus.

„Ainus viis, kuidas ma sellist suurt rahahulka kasutada saan on vahetada oma Amazoni võiduraha kosmosereiside vastu. Nii lihtne see ongi," ütles ta.

Ta tegi selgeks ka selle, et tema enda kosmosereiside firma Blue Origin on absoluutselt tema suurim prioriteet.

„Ma usun, et kui võtta pikk ajaraamistik - ja ma tõesti mõtlen siin sadu aastaid - siis Blue Origin on kõige olulisem firma, mille heaks tööd teen...Ma teen aastas umbes miljardi dollari jagu Amazoni aktsiaid rahaks, et Blue Origini rahastada. Ja ma plaanin seda jätkata pikka aega. Sest sul on õigus, ma ei kuluta seda raha teise lõunasöögi ostmisele ja söömisele."

Ta ütles siiski, et plaanib osa vara anda ka erinevatele heategevusorganisatsioonidele.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare