Kredex: riikidel on oluline roll Baltikumi riskikapitalituru arendamisel


Kredex
Kredex.Foto: Ilmar Saabas

Kredexi juhataja Andrus Treier ütles täna Leedus Minges Eesti, Läti ja Leedu riskikapitali assotsiatsioonide seminaril toimunud paneeldiskussioonis, et Baltikumi riikide majandused ja sealhulgas riskikapitaliturg on suhteliselt väikesed ning seetõttu on riikide roll riskikapitalituru edendamisel ülioluline.

„Võrreldes Eestiga on Läti ja Leedu olnud eelnevatel aastatel riigi osalusega fondide käivitamisel aktiivsemad, luues mitmeid kohalikke fonde," rääkis Kredexi juht AndrusTreier.

"Kuigi Eesti ettevõtetesse tehtavate investeeringute maht on varasemaga võrreldes tõusnud, siis on siinsete investorite rahastuse osakaal kõikidest omakapitaliinvesteeringutest siiski suhteliselt madal,“ lisas ta.

Kaks aastat tagasi käivitunud Balti Innovatsioonifond on Treieri sõnul suurepärane näide Balti riikide koostööst, mis võimaldab muuta väikesed kapitaliturud ühiselt investoritele huvipakkuvamaks ning loob ettevõtetele täiendavaid finantseerimisvõimalusi.

Tänaseks on antud mandaat nelja fondi moodustamiseks Balti Innovatsioonifondi juurde. Tehtud on ka juba esimene investeering ettevõttesse.