Kui palju peab teenima, et kuuluda rikkaima 10% sekka?

 (133)

Raha
RahaFoto: Argo Ingver

Rikkaima kümnendiku sekka kuulumiseks peab teenima vähemalt 2000 eurost brutokuupalka, selgub CV Keskus.ee ja Palgainfo Agentuuri piirkondlike palgaerinevuste analüüsist. Regioonide lõikes on märgata erinevusi, mis tulenevad aga suuresti suurettevõtete juhtide koondumisest pealinna ümbrusesse.

„Harjumaal on palgatabeli tippu esimese 10 protsendi sekka jõudmiseks vaja teenida 2250 eurost kuupalka,“ ütles CV Keskus.ee kommunikatsioonijuht Henry Auväärt pressiteate vahendusel. „Tartus ja Tartumaal on tippu jõudmiseks vaja teenida 1800 euro suurust kuupalka, mujal Eestis piisab 1600–1650 eurosest brutopalgast.“

10% palk regiooniti

Harjumaa

2250 eurot

Tartumaa

1800 eurot

Kirde-Eesti (Ida- ja Lääne-Virumaa ning Jõgevamaa)

1650 eurot

Lääne-Eesti (Hiiu, Saare, Lääne ja Pärnu maakonnad)

1642 eurot

Kesk-Eesti (Järva, Rapla ja Viljandi maakonnad)

1600 eurot

Lõuna-Eestis (Põlva, Valga ja Võru maakonnad)

1600 eurot

Juhtide ja teiste ametirühmade palgastatistikat eraldi analüüsides on Auväärti sõnul näha, et regioonide palgaerinevused muutuvad nii valge- kui ka sinikraede puhul pea olematuks. „Suurt regioonilist erinevust palgastatistikas veavad just juhid. Suurettevõtete peakontorid ja ka kõrgepalgalised IT- ning finantssektori töökohad on enamasti koondunud Tallinnasse, osaliselt ka Tartusse, mis tekitab aga ka palgastatistikas illusiooni nagu pealinnast väljaspool saaks töötajatele väiksemat palka maksta,“ ütles ta.

Ametirühmade lõikes on juhtidel (sh valdkonna- ja projektijuhid) vaja esimese 10% sekka jõudmiseks vaja teenida 3000 eurost kuupalka, valgekraedel piisab selleks 1900 eurosest ja sinikraedel 1300 eurosest kuupalgast.

Seotud lood:

Auväärti sõnul kasvas töötasu, millest 10% töövõtjatest enam teenisid, aastaga 8,8%, kuid mediaanpalk (millest pooled töötajad teenivad väiksemat ja pooled suuremat töötasu) vaid 4,8%. „Seega on juhtide palgakasv olnud pea kaks korda kiirem, suurendades palgalõhet ametirühmade lõikes,“ ütles ta.

10% ametirühmade lõikes

Juhid (sh valdkonna- ja projektijuhid)

3000 eurot

Valgekraed (tippspetsialistid, esmatasandi juhid, keskastme spetsialistid ja tehnikud, ametnikud)

1900 eurot

Sinikraed (müügi- ja teenindustöötajad, oskustöölised, seadme- ja masinaoperaatorid, mootorsõidukite juhid ja lihttöölised)

1300 eurot
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare