Kurkse sadam müüdi oksjonil 6,5 miljoni krooni eest

 (2)
Kurkse sadam müüdi oksjonil 6,5 miljoni krooni eest
Marko Mumm

Reedel ostis Kurkse sadama enampakkumisel ära ehitusfirma AS Irbistero.
Sadama alghind oli 3,5 miljonit krooni, pakkumiste käigus tõusis see 6,5 miljoni kroonini. Parima pakkumise tegi Tallinnas registreeritud ehitusfirma AS Irbistero.

Oksjonikomisjoni liige, abivallavanem Kaidi Meremaa ütles, et oksjoni tulemuse peab vallavolikogu oma 14. veebruaril toimuval istungil kinnitama, seni on aega ka oksjonitulemusi vaidlustada. Pärast seda toimub ostu-müügitehingu vormistamine.

Avalikul enampakkumisel müüs Padise vallavalitsus Kurkse sadamas vallasvarana paadikuuri, lainemurdja, sadamabasseini ja kai. Sadama aastane käive on ligi 110 000 krooni, raha tuleb sadamateenuste müügist.

Padise vallavanem Leemet Vaikmaa tunnistas, et vald ei tahaks sadamat küll müüa, kuid on selleks sunnitud, sest sadam vajab kordategemist. Investeeringuteks vaja minevaid miljoneid pole valla alla 19 miljoni kroonise eelarve juures kuskilt võtta. Kümneks aastaks olevat valla investeeringute eelistused paigas ja sadam nende sekka ei mahu. Sadama müügist saadav raha kulutatakse Risti põhikooli uue hoone ehitamiseks.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare