Lauluplatsi ümbrus sai laulupeo ajal vihma tõttu tõsiselt kannatada. Rõõmus ütles Postimehele, et loodusõnnetus paduvihma näol, mis kogu Tallinnas valitses, mõjutas ka lauluväljaku loodust, eriti muru. Rõõmus kinnitas, et mõned kohad on praegu ikka väga porised.

“Mitu kohta on tõesti sellised, et pane kartulid maha! Gustav Ernesaksa kuju ümber näiteks on maapind täiesti muldasfaldiks trambitud,” täpsustas ta.

Rõõmuse sõnul proovib sihtasutus esitada taotlused väljaku taastamiseks kuluva raha saamiseks selle nädala jooksul. “Üks projektijuht hakkab sellega tegelema,” lausus ta ja lisas, et lauluväljaku meeskond on suhteliselt väike ning hetkel käib kibe töö muude asjadega.

“Õllesummeri telkide ja lavade ülesehitus käis juba siis, kui viimased lauljad lavalt lahkusid. Sellises mastaabis festival nõuaks ülesehituseks umbes viis päeva, nüüd aga tuleb hakkama saada kahega,” rääkis Rõõmus.

Rõõmuse meelest oleks kõige mõistlikum lükata väljaku täielik taastamisprojekt septembri algusse, kui suured üritused lauluplatsil on läbi. Kindlasti ei saa ka taotletavat raha nii operatiivselt kätte, paar kuud on Rõõmuse hinnangul reaalne.

Rahandusministeeriumi pressinõunik Annika Loigu eelistas enne taotluse saabumist raha andmist mitte kommenteerida, kuna konkreetseid tingimusi ei ole veel teada.

Tallinna linnavalitsuse avalike suhete teenistuse meediaosakonna juhataja Toomas Raag ütles, et kuna laulupidu toetasid linn ja riik üheskoos, siis arutatakse ka tagajärgede likvideerimist ühiselt.

Rõõmus kinnitas, et kindlasti ei ole Tallinna lauluväljaku meeskonnal mingeid pretensioone Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutusele, kuna laulupeo näol on tegemist Tallinna lauluväljaku kõige olulisema kliendiga, kelle olemasolu aitab säilitada lauluväljakut kultuuriobjektina.

“Ma arvan, et nüüd lähevad ilmad ilusaks ja kuna kamar pole lõplikult kahjustunud, siis on ehk nädala-paari pärast enamik kahjustatud kohti jälle rohelised,” oli Rõõmus optimistlik.