LHV pensionifondid panid Bigbankile õla alla

 (3)

Romet Enok
Romet EnokFoto: Erakogu, LHV

Bigbank emiteeris detsembris 5 miljoni euro eest allutatud võlakirju, mille tähtaeg on 10 aastat ja fikseeritud intressimäär 6,5% aastas. Suunatud võlakirjade emissioon korraldati koostöös LHV pensionifondidega ning selle eesmärk on tugevdada Bigbanki kapitalibaasi vastavuses panga strateegia ja kasvueesmärkidega.

„Koostöö LHV Varahaldusega oli kiire ja professionaalne – suur rõõm on näha, et panustatakse aktiivselt kohalikule turule, millest võidavad ka Eesti pensionifondide kliendid,“ märkis Bigbanki juhatuse esimees Sven Raba.

Bigbanki visioon on saada enim soovitatud digitaalsete finantsteenuste pakkujaks kõigis oma tegevusriikides. „Panga strateegiliste eesmärkide saavutamiseks oleme viimastel aastatel keskendunud rohkem kui kunagi varem oma laenuteenuste kvaliteedi tõstmisele ja klientide rahulolule. Oleme suunanud oma teenused madalama krediidiriskiga klientidele ning langetanud oluliselt oma laenutoodete intressimäärasid. Selle tulemusena on õnnestunud panga poolt väljastavate laenude mahtu järk-järgult kasvatada ning laenuportfelli kvaliteeti oluliselt parandada. Allutatud võlakirjad toetavad põhitegevuse laiendamist, kuna on arvestatavad ka teise taseme omavahenditena,” lisas Sven Raba.

Loe veel

LHV portfellihaldur Romet Enok tõi välja, et investeeringuga Bigbank AS-i võlakirjadesse kasvas tänavune LHV pensionifondide Eestiga seotud investeerimisotsuste maht 170 miljoni euroni. „Lõppeva aasta jooksul oleme soetanud viie Baltikumi panga võlakirju ja usun, et ka järgmisel aastal jätkame kohaliku võlakirjaturu arendamisega. Bigbanki investeeringu puhul väärib märkimist, et kaasatud kapital toetab finantsteenuste eksporti Eestist. Võlakirju teevad atraktiivseks omakapitali suur osakaal, ettevõtte muutunud fookus ja rahvusvaheline haare. Pensionivarale pakub investeering kõrgemat oodatavat tootlust kui rahvusvahelised võlakirjaturud,“ lisas Romet Enok.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare