Ligi: Kreeka võla vähendamine Eestit ei mõjuta

 (22)

Ligi: Kreeka võla vähendamine Eestit ei mõjuta
Foto: Ilmar Saabas

Kreeka võla ja võlakirjade intressi vähenemine Eestit eriti ei puuduta, sest riik ei ole olulisel määral nende võlakirju ostnud ega osalenud ka eelmises abiprogrammis, ütles rahandusminister Jürgen Ligi.

Eesti osaleb täna öösel Brüsselis euroala rahandusministrite kokku lepitud Kreeka abipaketis EFSFi garantii kaudu ning osaluse maksimaalne summa on 357 miljonit eurot. Lõplik osaluse suurus sõltub IMFi panusest, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Kogu selle saaga jooksul oli aeg, kus lootsin, et ehk nüüd õudne lõpp tuleb ära, aga viimased paar nädalat on olnud hästi intensiivsed ja täna igatahes hommikuks olid kokkulepped saavutatud ja tulemus parem, kui võis loota," ütles Jürgen Ligi.

Kreeka võla vähendamisele panid jõulisemalt õla alla pangad, nõustudes korstnasse kirjutama 75% võlakirjade tänasest väärtusest. Peale selle väheneb ka riikide käsutuses olevate Kreeka võlakirjade intress, mis võib tähendada, et liikmesriigid on maksnud turgudelt raha hankides suuremat intressi, kui raha edasilaenates Kreekale.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare