Liit: salaviina on tänavu müüdud miljon liitrit

 (13)
Liit: salaviina on tänavu müüdud miljon liitrit
Foto: Ilmar Saabas

Alkoholitootjate Liidu andmetel müüdi tänavu jaanuarist septembrini 8,05 miljonit liitrit kanget alkoholi, mis on 926 000 liitrit vähem kui mullu üheksa kuuga. Müüginumbrite vähenemise tsga nähakse salaalkoholi laienenud levikut.

„Eesti aktsiisipoliitika kujundajad ei ole suutnud piisavalt ette näha, kuidas järjest kergitatud alkoholi aktsiisimaks inimeste käitumist mõttetutele riskidele ahvatleb. Vaid väheseid on üha kallinev alkohol sellest loobuma pannud, samas kui salaalkoholist on kasvanud ebaseaduslik ja hirmuäratav ning aina tulusam massiäri,“ ütles Alkoholitootjate Liidu juhatuse esimees Janek Kalvi.

Tema sõnul on ainuüksi tänavu mustal turul müüdud ligi miljon liitrit salaalkoholi, mille kahtlane koostis, teadmata päritolu ja terviseohtlikkus peaksid mõtlema panema igaühe, kes soovib alkoholi aktsiisi tõsta või kaalub legaalse alkoholimüügi piiranguid.

Alkoholitootjate Liidu andmeil eksportisid kange alkoholi tootjad 2010. aasta üheksa kuuga 3,27 miljonit liitrit kanget alkoholi, mis moodustab 29 protsenti kogutoodangust.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare