Lõhkine eelarve tõi Saudi Araabia juba kolmandat korda laenuturule

 (4)

Lõhkine eelarve tõi Saudi Araabia juba kolmandat korda laenuturule
Saudi AraabiaFoto: Scanpix/ AFP

Pole veel möödunud aastatki ajast kui Saudi Araabia kaasas võlakirjaturult raha. Täna teatas riik, et kaasas rahvusvahelistelt investoritelt 12,5 miljardit dollarit. See on juba vähem kui aasta jooksul kolmas kord, kui naftamüügirikkustega harjunud riik võlakirjaturule tuli, kirjutab CNN Money.

Mullu oktoobris kaasas riik 17,5 miljardit dollarit, mis oli ajaloo esimene rahvusvaheline võlakirjapakkumine. Aprillis tehti üheksa miljardi dollariline islamivõlakiri.

Värskeim võlakiri tehti mitmes osas. Kolm miljardit laenati viieks aastaks, viis miljardit kümneks aastaks ja 4,5 miljardit 30 aastaks.

2015. ja 2015. aasta naftakrahh lõi hiiglasliku augu kuningriigi eelarvesse. 2015. aastal ulatus eelarvepuudujääk saja miljardi dollarini ja mullu 71 miljardi dollarini. Saudi Araabia plaanib riigieelarve tasakaalustada alles 2020. aastaks.

2030. aasta visiooni kohaselt tahab riik vähendada sõltuvust naftast. Juba on saavutatud mõningaid edusamme vähendades subsiidiume ja kehtestades uusi makse. Samuti on käimas suur sotsiaalreform. Kolmapäeval teatas kuningriik, et tuleval aastal võivad hakata naised autot juhtima.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare