Maa-ameti serveriruumi põlengu kahjud ulatuvad 450 000 euroni

 (29)
UPS-i akuploki põleng maa-ametis
UPS-i akuploki põleng maa-ametisFoto: Marko Arula

19. aprillil toimus keskkonnaministeeriumi valitsemisala infosüsteeme käitavas serveriruumis põleng, mille tulemusel sai kannatada serveriruumis asunud tehnika ja ruum ise. Ruumi ja seadmete parandus läheb maksma 450 000 eurot.

Katkenud IKT teenused taastati, kuid nende jätkusuutlikkuses pole kindlust ja teenus toimib hetkel keskmisest oluliselt suuremate riskidega.

Keskkonnaministeeriumi infotehnoloogiakeskus oli kavandanud pilveteenustele üleminekut 4-7 aasta jooksul alates järgmisest aastast. Kujunenud olukorras on mõistlik alustada selle üleminekuga kiirendatud graafikus, sest siis ei tule asendada kõiki põlengus kahjustatud seadmeid.

Kaasaegsele teenusele üleminek nõuab ressursse, mille kohta on hetkel olemas üksnes esialgsed hinnangud. Sellel aastal kaasnevad ühekordsed kulud summas 450 000 eurot ruumide ja seadmete tulekahju tagajärgede kõrvaldamiseks ja pilveteenusele ülemineku ettevalmistuseks ning püsikulud virtuaalkeskkondade (pilveteenuse) kasutamise ja serveriruumi pinna rendi eest 350 000 eurot.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare