"Vahepeal oli liikumine Kalamajja selgelt ühesuunaline. Nõudlus oli ülisuur, küsiti ning ka maksti üle mõistuse kallist hinda, kuid nüüd enam sellist defitsiiti pole. Piirkond on endiselt popp, kuid suurem valik mõjutab selgelt hinda," lisas ta.

Vahteri sõnul kolivad Kalamaja trendimajadesse peamiselt noored lasteta inimesed. "Nüüd on see generatsioon peredeks kasvanud ja ei mahu enam korterisse ära. Kalamaja on küll vaikne ja mõnus rajoon, kuid piirkonna korterid on lastega perele liiga väikesed. Samuti pole paljudel majadel hoove ja tänavale väikelast ei saada."

Tema sõnul on Kalamaja noortele tihti vaheetapp ja kui uus reaalsus kohale jõuab, siis vahetatakse ratas auto vastu ja kolitakse ära. "Niiöelda Kalamaja hipsterid on ju tegelikult jõukam rahvas ja paljud saavad endale soovi korral maja lubada. Osad jätavad lapse kooliminekule mõeldes sissekirjutuse ja korteri alles ning üürivad pinna välja," lausus Vahter.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman hoiatas nn Kalamaja mulli lõhkemise eest juba selle aasta juunikuu alguses, märkides et Kalamaja on kõige enam ülehinnatud linnaosa Tallinnas.

„Legend Kalamajast toodab ennast üle,” nentis ta ja rõhutas, et jutt käib Kalamaja puitasumist, kuhu korteri soetamine on saanud külge sildi „popp ja noortepärane” ning ei puuduta uusarendusi.

Hea lugeja, nüüd mil Kalamaja on saavutanud oma hinna lae ja muutunud vaeste piirkonnast rikaste piirkonnaks, millistele asumitele ennustad järgmisena sarnast saatust? Millised on need Tallinna piirkonnad, kuhu täna kogunevad tegusad noored, kelle vahetavad kümne aasta pärast välja trenditeadlikud investeerimispankurid? Avalda arvamust aadressil rahvahaal@delfi.ee või kommentaariumis!