Maximal on keel vestil: Lidli hinnasurve ja suured investeeringud kärpisid kasumit viiendiku võrra

 (26)
Kuressaare Maxima
Kuressaare MaximaFoto: Teet Malsroos, Õhtuleht

Maximal on pärast Lidli sisenemist Leedu turule tulnud tõeliselt pingutada. See on omakorda kalliks maksma läinud kasumlikkuses, kirjutab Leedu majandusleht Verslo Žinios.

Leedu suurim kauplusekett Maxima, mis omab Leedu turust 40 protsenti olles sealne turuliider, teenis 2017. aastal netokasumiks 54,1 miljonit eurot. 2016. aastaga võrreldes on teenitud kasum langenud 20 protsenti. Toona oli see 67,99 miljonit eurot.

Maxima Leedu juhi Kristina Meide sõnul kaotas Maxima möödunud aastal kasumit madalamate hindade tõttu.

Ekspertide hinnangul on Maxima sellises olukorras põhjusel, et Leedu turule sisenes 2016. aastal Lidl. Seejärel hakkas Maxima oma hindu langetama. Lidli turuosa Leedus on kasvanud juba 13 protsendi peale ning kasv jätkub. Lidlist on saanud seega Leedu üks nõutumaid poode.

Maxima Leedu käive 2017. aastal kasvas 2016. aasta tulemusega võrreldes 1,7 protsenti. Tunamullune käive oli 1,503 miljardit, mullune 1,529 miljardit eurot.

Samal ajal on Maxima sulgenud kolm poodi: ühe Vilniuses, ühe Tauragės ning ühe Varėna linnas. Eelmainitud sulgemiste põhjuseks oli aga investeering: suletud poodide läheduses avati suuremad ja moodsamad Maxima poed.

Maxima on investeerinud rohkem kui 70 miljonit eurot uute poodide avamisse ja vanade uuendamisse. Möödunud aastal avati 17 uut poodi. Aasta lõpuks on Maxima Grupil 568 poodi (243 Leedus, 154 Lätis, 76 Eestis, 65 Bulgaarias ja 30 Poolas).

Kogu Maxima grupi käive kasvas möödunud aastal 2016. aastaga võrreldes 4,2 protsenti 2,806 miljardi euroni. Konsolideeritud kasum ulatus 75 miljoni euroni, püsides eelnenud majandusaastaga võrreldes pea muutumatuna.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare