Moskva ähvardas Pariisi kohtumise eel Ukrainat

 (155)
Gazprom: kui ettemaksu ei laeku, jääb Ukraina gaasita!
Moskva ähvardas Pariisi kohtumise eel Ukrainat
Foto: Alexander Zemlianichenko, AP

Venemaa president Vladimir Putin ütles esmaspäeval, et rahu Ida-Ukrainas on nii Venemaa kui ka Euroopa huvides, kõigest mõni tund hiljem ähvardas gaasimonopol Gazprom naaberriigil aga gaasi kinni keerata.

Venemaa, Prantusmaa, Ukraina ja Saksamaa välisministrid kohtuvad täna õhtul Pariisis, et päästa Minskis saavutatud rahulepe, mis on peale ägedat lahingutegevust Debaltseve all ohtu sattunud.

Putin hindas kohtumise eel sõjalist konflikti Venemaa ja Ukraina vahel ebatõenäoliseks. "Selline apokalüptiline stsenaarium on ebatõenäoline," ütles riigipea. "Ma loodan, et seda kunagi ei juhtu."

"Euroopa on rahust huvitatud samamoodi nagu Venemaagi. Keegi ei taha konflikti Euroopa äärealadel, veelgi vähem relvastatud konflikti," lisas ta.

Foto: Sergei Karpukhin, AP/Scanpix
Seotud lood:

Putini rahusõnumile järgnes aga Venemaa gaasimonopoli pressiteade, milles ähvardatakse gaasitarned Ukrainale peatada, kui viimane ei tasu järgneva kahe päeva jooksul vajaminevat ettemaksu.

"Ukrainal on gaasi alles 219 miljonit  kuupmeetrit, millest peaks jätkuma kõigest kaheks päevaks," ütles Gazpromi tegevjuht Alexei Miller. "See on aga ka oht gaasitransiidile Euroopasse."

Euroopa saab umbes kolmandiku oma gaasivajadusest Venemaalt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare