Narva uue elektrijaama ehitamiseks esitati kaks pakkumust

 (4)
Narva uue elektrijaama ehitamiseks esitati kaks pakkumust
elektrijaam2Foto: Eesti Ekspress, Ingmar Muusikus

Eesti Energia Narva Elektrijaamade uue elektrijaama rajamise hankele esitasid pakkumused konsortsium Alstom Estonia AS, Alstom Power Sp. z o.o., Alstom Power System SA ning SNC Lavalin Polska.

„Uue elektrijaama rajamine on meie jaoks väga oluline investeering, mis muudab põlevkivist elektri tootmise tänu uue tehnoloogia kasutamisele keskkonnasõbralikumaks ning tagab tulevikus vajamineva kodumaise elektri toomise võimekuse,“ sõnas Eesti Energia Narva Elektrijaamade arendusjuht Rain Veinjärv.

„Kuna pakkumused on mahukad, siis võtame aega nendega tutvumiseks. Vaatame esitatud materjalid läbi hiljemalt sügiseks ning seejärel saame juba anda ka sisulisi kommentaare.“

Tegemist on nö „võtmed kätte“ riigihankega, mis hõlmab kompleksse elektrijaama käiduks vajalike põhi- ja abiseadmete ning üldsüsteemide projekteerimis-, tarnimis-, ehitus- ja käivitustöid ning dokumentatsiooni koostamist.

Eesti elektrijaama kõrvale rajatavas uues elektrijaamas saab olema kuni kaks 300 MW keevkihttehnoloogial põhinevat energiaplokki. Elektrijaama valmimistähtaeg on 2015.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare