Nordeconi poolaasta lõppes poole miljoni eurose kahjumiga

 (3)
Nordeconi poolaasta lõppes poole miljoni eurose kahjumiga
Foto: Andres Putting

Nordeconi ehituskontsern jäi esimesel poolaastal 524 000 euroga kahjumisse. Tulemusi põhjendab ettevõte valuutariskide realiseerumisega, näiteks nõrgenes Rootsi kroon euro suhtes, samas kui Ukraina grivna tugevnes. Selle kõrval oli mõjuriks aga ka alltöövõtuhindade jätkuv tõus korterelamute ehitamisel, selgub börsiteatest.

Esimesel poolaastal tegi Nordecon väljaspool Eestit umbes 7 protsenti käibest. Ukraina osakaal müügitulus on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oluliselt kasvanud. Töös on kaks hoonete ehituse ja üks rajatiste valdkonna peatöövõtuleping ning lisaks on võrreldes eelmise aruandeperioodiga oluliselt suurenenud hoonete ehituses teostatavad betoonitööde mahud.

Kontsern tegutseb Ukrainas peamiselt eratellijatele suunatud ehituse peatöövõtu ja projektijuhtimisega hoonete valdkonnas. Ebastabiilne poliitiline ja majanduslik olukord piirab jätkuvalt äritegevuseks vajalike otsuste vastuvõtmist, kuid ehitustegevus Kiievis ja selle lähiümbruses on viimastel aastatel hoogustunud.

Rootsi mahud on aastataguse perioodiga võrreldes aga vähenenud, aruandeperioodil teostati töid ühe peatöövõtulepingu alusel. Müügitulu osakaal Soomes koosneb betoonitööde töövõtust hoonete segmendis.

Aruandeperioodil töös olnud suuremad hooned olid Omniva logistikakeskus ja Møller Auto müügi- ja teeninduskeskus Tallinna lähedal Rae vallas. Tallinnas jätkus 14-korruselise äri- ja eluhoone ehitus WoHo kvartalis Mustamäe tee 3 aadressil ning Ülemiste Citys Sepise 8 parkimishoone ehitamine.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare