Arutatakse põllumajandusettevõtete tootmisotsuste ja majandustulemuste, sealhulgas keskkonnanõuete mõju majandamisele, mõõtmist.

„Keskkonda säästev tootlikkuse kasv ja põllumajandussektori innovatsioonivõimekus on kõikide OECD riikide prioriteet,“ ütles põllumajandusministeeriumi esindaja EV esinduses OECD juures Tiina Vares. „Otsime ühiseid metoodikaid, et riike saaks omavahel võrrelda ja üksteiselt õppida.“

Eesti on osalenud OECD põllumajandusettevõtete mikroökonoomika võrgustiku töös alates 2007. aastast. Lähiajal on ilmumas OECD riikide piimakarjade kogutootlikkust võrdlev uuring, kus on kasutusel ka Eesti viimase 10 aasta piimakarjade raamatupidamise andmed paralleelselt teiste riikidega.

Võrgustiku töös osalevad ökonomistid, statistikud, teadlased ja ametnikud OECD liikmesriikidest. Võrgustik loodi eesmärgiga analüüsida majandustulemusi ettevõtete tasemel.

Kohtumisel osalejad külastavad ka kahte Kesk-Eesti piimafarmi, kus tutvutakse siinset piimasektorit iseloomustava perefarmi ja suurtootmisega.