Oleg Gross: riik peaks töötute abistamise lõpetama

 (9)

Üle tuhandele inimesele tööd andev kaupmees ja toiduainetööstur Oleg Gross arvab usutluses Ärilehele, et riik teeb töötutele oma abirahadega karuteene.

"Kogu aeg räägitakse registreeritud töötusest, see on idiootlik jutt. Mis vahe seal on, kas töötu on registreeritud või registreerimata. Töötu on töötu. Liitke, palun, need arvud kokku. Reaalselt on töötute arv 150 000, kui mitte 200 000 juures," kirjeldab Gross. "Inimestel lõpeb abiraha ära, neil kaob tööharjumus ära... Ma ei näe, et olukord paremaks läheb. Võib-olla ei mõju mu mainele see jutt hästi, aga liigne abistamine töötuse ajal on inimesele minu meelest karuteene. Inimene võtab oma abiraha ja kui uus tööpakkumine on nõrgem, siis ta ei lähegi tööle. Istub ja võõrdub tööst."

Gross lisab, et seetõttu on tööturul ikka kummaline olukord, kus hoolimata suurest töötuse määrast pole jätkuvalt kedagi tööle võtta.

Loe täispikka intervjuud augusti Ärilehest. Ärilehe tel­li­mi­ne: 680 4444, klienditugi@epl.ee.

Ärileht on müügil ka paremini varustatud lehemüügikohtades. Eesti Päevalehe äripaketi ja tööpäevapaketi tellijad saavad Ärilehe automaatselt.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare