"Atria on 2014. aasta jooksul oluliselt kasvatanud elussigade kokkuostu Eestist, mis on omakorda pannud aluse müügi kasvule nii kodu- kui välisturgudel. Oleme Eestist välja müünud 2700 tonni liha ja loomseid kõrvalsaadusi, millest ca 600 tonni on olnud sealiha ja ca 200 tonni veiseliha," ütles Atria Eesti ASi juhatuse esimees Olle Horm. "Tapamajas on tehtud teenustööd 1400 tonni, liha töötlemine on kasvanud võrreldes eelmise aastaga ca 1700 tonni. Meie sealiha import on sisuliselt lõppenud."

"Kogu Eesti põllumajandus on väga raskes olukorras, sest meid on tabanud kaks mastaapset kriisi korraga - Venemaa impordikeeld ning Aafrika seakatk," sõnas Olle Horm. "Atria eeliseks on meie endi poolt toodetud kodumaine sealiha, mille tarbimine on eestimaalastele viimasel aastapoolel olnud emotsionaalselt tähtis, et toetada oma tootjaid ja riiki. Kui vahepeal oli meie patriootlikkus soiku jäänud, siis juba eelmisel aastal hakkas „Eelista eestimaist" toodete tarbimine kasvama ning sellel aastal oleme indu veelgi juurde saanud. Müügitulemused kinnitavad, et eestimaalased hoiavad kokku."

"Tervikuna seisab lihaturg Eestis paigal ning tarbimise üldist kasvu kuskil näha ei ole," rääkis Olle Horm. "2013. aastal eksporditi Euroopa Liidust Venemaale keelu all olevaid kaupu 5,4 miljardi euro ulatuses. Arvestuslikult jääb EL-is Venemaa keelu tõttu üle 370 miljonit kg sealiha, 74 mln kg linnuliha ja 32 mln kg veiseliha. Need kogused on muljetavaldavad. Kuigi on raske hinnata, millega Venemaa neid asendab, kannatame meie väga suurt kahju."

"Euroopas üle jääv väga suur kogus sealiha otsib uusi turge, see ladustatakse või proovitakse turustada koduturul madalama hinnaga," selgitas Olle Horm. "Eestis on kõige suuremad kannatajad sõltumatud seakasvatajad, kes on siiani oma elus sigu eksportinud Leetu ja Poola - riikidesse, kes olid ühed suuremad kannatajad. Hetkel on turul hinna-eelis neil ettevõtetel, kes kasutavad tootmises importtoorainet, sealiha omahind ei ole veel märkimisväärselt langenud."