„Nagu olen korduvalt selgitanud, tuleks iga antud küsimustest analüüsida põhjalikumalt ning vaadata konkreetse juhtumi olemust. Tean seda, et elu Oru külas ei ole kaugeltki mitte niivõrd traagiline kui mõne anonüümse netikommentaatori jutust võib kõlama jääda. Tegemist on täiesti normaalse kohaga, kus elavad täiesti toredad inimesed,“ sõnas ta
.


„Mõistagi on kinnisvaraturu madalseis toonud kaasa müügi ulatusliku pidurdumise ning oleme olnud sunnitud ümber vaatama oma arendusstrateegia. Näiteks vastab täiesti tõele, et ei ole valmis tänavavalgustus, peaasjalikult sellepärast, et ettevõte, mis sai selle eest ettemaksu täies ulatuses (2 miljonit krooni) on arvestatavates raskustes. Lähiajal selgub ka antud ettevõtte tulevik ning seetõttu ka täpsem strateegia nimetatud kohustuste täitmise osas elanike ees. Mõistagi oleks praegusel hetkel sääraste ettemaksude tegemine lapsemeelne, kuid kinnisvaraturu kõrghetkel tundus see mõistlik.“


Parvet lisab, et majade ehitamisega pole temaga seotud ettevõtted kunagi tegelenud ning et pigem on nad paljudel elanikel aidanud lahendada probleeme raskustesse sattunud ehitajatega. „Tunnistan, et mitmete raskustesse sattumist oli nn "headel aegadel" raske ette näha. Minule teadaolevalt on teinud elanikud ka ettemakse, mille eest on jäänud ehitusteenust saamata. Usun, et suudame ka ise enam-vähem ette kujutada tundeid, mida see tekitab.“


Ta usub, et Oru Kodu näol on tegemist antud valla ja küla kontekstis täiesti normaalse elukeskkonnaga ning kuna Villu Parvet enda sõnul põhimõtteliselt konkurente ei kritiseeri, siis peabki ta seda arendust üldist olukorda arvestades võrdlemisi heaks.