Peaminister Ratas kohtub täna IT-kogukonnaga. Mida on plaanis arutada?

 (11)
Jüri Ratas
Jüri RatasFoto: Tiit Blaat

Täna kohtub peaminister Jüri Ratas IT-ettevõtjatega. Peaministri büroo sõnul on arutluse all alustavate kõrgtehnoloogiliste iduettevõtete toetusmeetme loomine, mis annaks võimaluse suurendada iduettevõtete arvu Eesti ettevõtlusmaastikul ning lihtsustaks nende jõudmist rahvusvahelisele turule.

Tänane arutelu on jätkuks möödunud nädalal toimunud valitsuse majandusarengu komisjonis räägitule, kus leiti, et toetusmeedet iduettevõtete arenguks on vaja, kuid milline see täpselt olema saab, selgub rahandusministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi analüüsi tulemusel.

Veel räägitakse ümarlaual, kuidas kasvatada edutech (educational technology) osakaalu startup sektoris. See tehnoloogia võimaldaks radikaalselt uuendada nii haridust, kui haridustehnoloogiaid loovat majandussektorit.

Kohtumisel tutvustatakse Startup Estonia visioon 2020+, mis on kokku pandud Eesti iduettevõtete kogukonna poolt ning võtab enda alla mõtted, ideed ja peamised suunad tulevikuks.

Ümarlaual saavad iduettevõtjad peaministrilt kutse 15.-16. oktoobrini Tallinnas toimuvale digitippkohtumisele (Tallinn Digital Summit)