PERHile ehitatakse 24,5 miljoni euro eest uus tiib

 (45)

Põhja Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond
Põhja Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakondFoto: Karin Kaljuläte

Nordic Investment Bank (NIB) ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) on allkirjastanud 24,5 miljoni eurose laenulepingu, mille abil renoveeritakse ja laiendatakse Põhja-Eesti Regionaalhaiglat Tallinnas. Järgmisel aastal kavatsetakse veel laenu võtta.

"Laenuläbirääkimised toimusid möödunud aasta lõpust, selle raames tegi NIB ka külastusvisiidi tutvumaks projektiga detailsemalt ning loomulikult toimusid mitmed kohtumised ja telefonivestlused NIB esindajate ning Regionaalhaigla juhatuse esimehe ja finantsteenistuse esindajaga," sõnas PERHi juhatuse esimees Agris Peedu.

20-aastase tähtajaga laen finantseerib Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpuse uue tiiva ehitust.

Uues tiivas hakkab asuma patoloogiakeskus ning onkoloogia- ja hematoloogiakliinik. Seal on 120 voodikohta ning raviasutused kemoteraapiaks, radioteraapiaks ja nefroloogiaosakond. Ehituse eeldatav valmimisaeg on 2021. aasta.

"Regionaalhaigla meditsiinilinnaku laienemine Mustamäel on oluline osa meie arenguplaanides,“ ütles Peedu. „See suuremahuline finantseering võimaldab meil pakkuda patsientidele veelgi paremini kättesaadavat raviteenust.“

„Haigla kaasajastamisega saab pakkuda uusi ravivõimalusi ja võimaldada tõhusamaid toiminguid. Patsiendid saavad kasu hoolduse paranenud kvaliteedist ja meditsiinitudengitel on juurdepääs kaasaegsetele seadmetele ja tehnoloogiale,“ sõnas Henrik Normann, NIB president ja tegevjuht.

Seotud lood:

Psühhiaatriakliiniku rajamiseks võetakse täiendav laen

"Tulemas on veel ka uus psühhiaatriakliinik, mille osas alustame uue
aasta alguses rahvusvaheliste finantsinstitutsioonidega läbirääkimisi uue
täiendava laenu osas," ütles Agris Peedu.

Uued hooned vastavad riiklikele energiatarbe standarditele ja keskkonnanõuetele.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare