Kui süüdistusakt jõuab kohtusse ja Seli mõistetakse süüdi, võib teda oodata rahaline karistus 30–500 päevamäära ulatuses – päevamäär arvutatakse süüaluse keskmise päevasissetuleku järgi – või kuni üheaastane vangistus. Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus selgitas, et Seli esindajatel on nüüd, pärast eeluurimise lõppu, võimalus esitada oma seisukohti. Seejärel otsustab riigiprokurör süüdistusakti koostamise.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja riigiprokuratuur alustasid mullu novembris kriminaalmenetlust, et uurida, mis asjaoludel tegi sadama nõukogu otsuse annetada Eesti olümpiakomiteele veerand miljonit eurot.

Korraga kahel toolil

Ajend oli asjaolu, et korraga kahel toolil istuv ehk Tallinna Sadama nõukogu juhtiv ja olümpiakomitee presidendi ametit pidav Neinar Seli hääletas oktoobris Tallinna Sadama nõukogu koosolekul enda juhitud EOK-le 250 000 euro eraldamise poolt, kuigi saanuks end taandada ja vältida korruptsioonivastase seadusega vastuollu minekut.

Seli taandumine oleks aga võinud EOK sootuks Tallinna Sadama sponsorslusest ilma jätta, kuna EOK sponsorlust käsitlenud päevakorra punkti hääletus jäi seisu 3 : 3. Riigifirma puhul tähendab see, et nõukogu esimehe hääl otsustab hääletuse tulemuse.

Eile ajalehe trükkiminekuks telefoni teel tabamatuks jäänud Neinar Seli oli novembris oma isiku ja Tallinna Sadama ümber puhkenud skandaalist rääkides ärritunud. Ta rõhutas, et „tahab ajada spordiasja, aga peab selle asemel tegelema poliitiliste mängudega”. Seli märkis nõukogu 31. oktoobri otsuse kohta, et koosolekul oli arutlusel ainult sponsorluskomisjoni protokolli kinnitamine. „Mul pole sadamas ainsatki isiklikku huvi,” ütles Seli toona.