Ettevõtjate teadlikkuse tõstmine on Euroopa Liidu eelarveperioodi 2014-2020 struktuuritoetuste vahenditest toetatud meetme esimene etapp, teatas ministeerium.

Järgmises etapis alustatakse audiitorite täiendkoolitustega ning seejärel jätkatakse ettevõtete ressursikasutuse auditeerimisega, mille läbinud ettevõtetel on võimalik pakutavaid ressursisäästulahendusi programmi toel rakendama asuda.

„Eesti konkurentsivõime sõltub üha enam majanduse ressursi- ja energiamahukusest ning ettevõtete võimest uute tehnoloogiate ja lahenduste kasutuselevõtuga ressursitõhusamalt tegutseda,“ selgitas ministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna juhataja Kaupo Heinma.

„Paraku on Eesti majanduses toodete ja teenuste ressursimahukus ja keskkonnamõju jätkuvalt Euroopa Liidu üks suuremaid. Keskkonnaministeeriumi pakutavate tegevustega soovime ettevõtete konkurentsivõimet parandada ja keskkonnamõju vähendada," lisas ta.

Teadlikkuse tõstmise eesmärk on julgustada ettevõtjaid otsima võimalusi tootmise efektiivsemaks muutmiseks. Eesmärgi saavutamiseks on plaanis korraldada ettevõtetele erinevaid infopäevi ja koolitusi, kus räägitakse võimalustest, kuidas oma tootmist efektiivsemaks muuta. Suurim potentsiaal ressursi kokkuhoiuks Eestis on mäe-, toiduaine-, puidu- ja paberitööstuses.

„Käesoleva programmiga soovime tekitada ettevõtete seas suuremat huvi ressursitõhusate tootmisviiside vastu. Oleme väga huvitatud, et programmi kaudu leiaksid uusi võimalusi võimalikult paljud ettevõtted,“ sõnas Heinma. Ettevõtete teadlikkuse tõstmise programm toimub 5 aasta jooksul - käesoleva aasta lõpust kuni 2020. aastani.

Teavitustegevuse eelarve on 79 800 eurot ning seda rahastatakse täies mahus Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest. Meetme kogueelarve on 136 miljonit eurot, millest 109 miljonit on ette nähtud ettevõtetele ressursitõhususe suurendamiseks.