Prokuratuur süüdistab Halinga piimatööstust pettusele kaasaaitamises


Lihaveis.
Foto on illustratiivne.Foto: Anni Õnneleid

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab MTÜ-d Sökal ja selle esindajat Riivo Liini pettuse teel KIK-i toetuse saamises ning osaühingut Halinga ja selle esindajat Raul Peetsoni pettusele kaasaaitamises.

MTÜ sai 2013. aastal KIK-ilt enam kui 56 tuhande euro ulatuses toetust lihaveiste soetamiseks poollooduslike kooslustega maaüksuste hooldamiseks. Süüdistuse järgi saadi aga toetus pettuse teel ning 2013. ja 2014. aastal KIK-ile abikõlbulikkuse tõendamiseks esitatud dokumendid sisaldasid veiste hinna kohta valeandmeid.

„Selleks, et saada KIK-i poolne rahastus võimalikult suures summas ning pääseda omafinantseeringu tasumisest, leppisid süüdistatavad omavahel kokku valeandmetega hinnapakkumise ning ostu-müügi lepingu esitamises,“ selgitas prokurör Kaido Tuulemäe süüdistuse sisu. „Veised osteti tegelikkuses kolmandast ettevõttest oluliselt väiksema hinna eest ning müügitehing osaühinguga Halinga oli prokuratuuri hinnangul näilik.“

Keskkonnainvesteeringute keskus on esitanud tsiviilhagi kogu toetussumma ulatuses.
Hagi tagamiseks on arestitud osaühingule Halinga mõeldud PRIA pindalatoetused 56 250 euro ja MTÜ-le Sökal mõeldud pindalatoetused 55 632,61 euro ulatuses.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare