Prokuratuur uurib Eesti Gaasi tütarfirmast mitme miljoni euro väljakantimist

 (96)

Tiit Kullerkupp
Tiit KullerkuppFoto: Priit Simson

Eesti Gaasi tütarfirma juht Elmo Vürst on teinud paari miljoni euro väärtuses ülemakstud tehinguid ettevõtetega, mille juhatuses oli ta ise või tema äripartnerid. Seda kõike kaks päeva enne Vürsti vallandamist firmast taandunud nõukogu esimehe, Eesti Gaasi pikaaegse juhi Tiit Kullerkupu pilgu all.

Pole just palju riigile tähtsaid ja sisuliselt monopoli seisus ettevõtteid, kus firma uue juhi esimene ülesanne on esitada endise juhi kohta kuriteoteade. Nii juhtus aga eelmisel sügisel Andres Noodlaga, kes asus 17. septembril juhtima Eesti Gaasi tütarfirmat, torustike ehituse ja hooldustöödega tegelevat EG Ehitust.

Vahetult enne seda vallandas firma nõukogu senise juhi Elmo Vürsti, kes oli 50 töötajaga ettevõtet juhtinud üle seitsme aasta. Nimelt tuvastas Eesti Gaasi siseaudit hulgaliselt Vürsti tegevusele väga tumedaid varje heitvaid kummalisi lepinguid, mis osutusid ilmselgeks raha väljakantimiseks EG Ehitusest (EGE), koguväärtuses hinnanguliselt kaks miljonit eurot. Esimesed lepingud sõlmiti juba 2009. aastal ja kogu selle aja lasi firma nõukogu Vürstil vabalt tegutseda, kusjuures tütarfirma nõukogus istusid Eesti Gaasi endine juhatuse esimees Tiit Kullerkupp ja praegused juhatuse liikmed Raul Kotov ja Sergei Zagrebailov. Kõnekas on ka fakt, et Kullerkupp lahkus Eesti Gaasi juhi ja EGE nõukogu liikme kohalt „omal soovil” täpselt kaks päeva enne Vürsti vallandamist.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare