Ettevõtte üks pankrotihalduritest Ly Müürsoo rääkis BNS-ile, et jaotusettepaneku saab pankrotimenetluses seaduse järgi koostada siis, kui hüpoteegi ese on müüdud. Kuna hüpoteegiga koormatud vara on müümata, siis seda veel teha ei saa.

Pankrotihaldurid püüavad müüa Q Varale kuuluvaid arestitud krunte Harjumaal Harku valla Tiskre külas ja Rae valla Rae külas.

Müürsoo sõnul on Tiskre kinnistute enampakkumised ebaõnnestunud ja need tuleb uuesti müüki panna.

Haldur rääkis, et Rae vallas asuva kaupade ladustamiseks, kaubakäitluseks ja väiketootmiseks mõeldud Terminal nr 11 laopargi müügi puhul oli probleem selles, kas seal kommunikatsioonid välja ehitada või mitte. "Võtsime hindamisaktid, et kas tasub või ei tasu. Ilmselt me neid ehitama ei hakka, hakkame müüma neid ilma liitumisteta."

Selleks on tema sõnul vaja aga pankrotitoimkonna nõusolekut, aga toimkond praegu puhkab.

Müürsoo ütles, et augusti keskel otsustatakse, mis hinna peale Tiskre kinnistute kogum alla hinnatakse ja mis hinnaga läheb müüki Rae valla terminalis Q Varale kuuluv vara.

Müürsoo sõnul tunnustati nõuete kaitsmise koosolekul Q Vara vastu esitatud nõudeid enam-vähem samas suurusjärgus, nagu neid esitati. Mõnele üksikule nõudeavaldusele esitasid haldurid tema sõnul ka vastuväiteid.

Müürsoo märkis, et põhiline on, et hüpoteegipidajad saavad oma raha. "Teiste kohta ei oska prognoosida," lausus ta.

Q Vara pankrotistus möödunud aasta 9. juulil, olles üritanud eelnevalt käivitada saneerimist. Kuni 2009. jaanuarini olid Q Vara võlakirjad noteeritud Tallinna börsil.

Varasema info põhjal ulatusid Q Vara vastu esitatud nõuded mullu juuli lõpu seisuga kokku ligi miljardi kroonini ning Q Vara suuremad võlausaldajad olid riskifondi Gild Arbitrage valitseja GA Fund Management 367 miljoni krooniga, Danske Bank 211 miljoni krooniga ja Q Line Invest 136 miljoni kroonise nõudega.