Rahandusministeerium: pall on investeerimisriskiga pensionilepingute osas hetkel kindlustusseltside väravas

 (9)
Rahandusministeerium
RahandusministeeriumFoto: Andres Putting

„Tegemist on põhimõttelise vaidlusega küsimuses, kas inimene peaks saama pensioni oma elu lõpuni või mitte. Riik on olnud seni seisukohal, et I ja II sammas peaksid pakkuma inimestele seda kindlustunnet, et see sissetulek on neile garanteeritud elu lõpuni. Selles mõttes ei erine II sammas kuidagi I sambast," kommenteeris Tuleva tänast appikarjet 145 000 varsti pensionile jääva inimese abistamiseks rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsleri Märten Ross.

“Investeerimisriskiga pensionilepingute pakkumise koha pealt oleks õigem küsida kommentaare otse elukindlustusseltsidelt. See on tõsi, et riik on vastavad seadusemuudatused teinud ja pall on siin hetkel kindlustusseltside väravas,” jätkas ta. “Tuleb ka mõista, et uue teenusega turule tulek eeldab ka selle teenuse väljaarendamist. Kui turult peaks tulema signaal, et sellist lahendust ei olda ühel või teisel põhjusel siiski valmis pakkuma, on see riigile otsuse koht, kuidas edasi minna.”

Inimese seisukohast on oluline see, kui suur on pension, mida talle makstakse ja millised on teenustasud, mida ta oma pensionilepingult maksab (tasu on pensioni suurusest juba maha arvestatud). Pensionilepingute tasud on avalikud ja leitavad elukindlustusseltside kodulehekülgedelt.

“Arvestades, et elukindlustusseltside pensionilepingute sõlmimise ja haldamise kulud kokku olid 2017. aastal 1,5 miljonit eurot ja nad teenisid sel perioodil kahjumit 2,3 miljonit eurot, saab ka öelda hoopis nii, et kindlustussektor maksis eelmisel aastal kokku 0,8 miljonit eurot peale, et pensione välja maksta,“ lausus Ross.

Seotud lood:

Kindlustusfirmad "analüüsivad"

“Turuolukorda arvestades pole uut tüüpi investeerimisriskiga pensionilepingud väga atraktiivsed,” ütles Ergo elu- ja tervisekindlustuse arendusjuht Dekla Uusma. “Ergos me veel analüüsime kas oleksime valmis seaduses pakutud võimalust kasutama, lõplikke otsuseid pole me veel teinud. Seaduses on väga detailne kirjeldus mil viisil seda üldse pakkuda saab.”

"Compensa Elukindlustus hetkel ivesteerimisriskiga II samba pensionilepinguid ei paku. Oleme selle toote turule toomist analüüsimas," ütles Compensa Life Vienna Insurance Groupi juhatuse esimees Olga Reznik. "Täna pakume garanteeritud tootlusega pensionilepinguid, mis samuti teenivad väljamaksete perioodil riskivabalt tulu."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare