RB Rail: Rail Balticu vastased ei ründa ammu enam sisu vaid teevad vormi ümber etendust

 (30)

Rail Balticu projekti MKMi koordinaator Kristjan Kaunissaare
Rail Balticu projekti MKMi koordinaator Kristjan KaunissaareFoto: Karin Kaljuläte

Nii RB Raili Eesti ja Soome koordinaatori Aivar Jaeski kui ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi projektikoordinaatori Kristjan Kaunissaare sõnul on Rail Baltica projekti vastaste ja pooldajate vahelised probleemid tekkinud koostöötahte puudumise tõttu.

Jaeski sõnul jääb tänu erinevatele arusaamadele koostööst mulje nagu riik sooviks midagi teise eest varjata, kuigi paljudel juhtudel on tegu lihtsalt seaduste järgimise ning erineva arusaamaga asjaajamisest. “Selle tulemusena naeruvääristatakse dokumente, töömeetodeid ning kõike muud, millel pole palju pistmist projekti tegeliku sisuga,” ütles ta.

Kaunissaare ütles aga kommenteerides tänast Artur Talviku korraldatud meeleavaldust Rail Balticu dokumentide salastatuse vastu, et üritus proovib luua muljet nagu oleks tema eest varjatud kirjavahetust. “Samal ajal on Artur Talvikul riigikogu liikmena täielik õigus isiklikult dokumentidega tutvuda ning minister on kutsunud teda ministeeriumisse nendega ka tutvuma,” ütles Kaunissaare.

Kaunissaare sõnul on paljude riikide ja erinevate osapoolte koostöös olemas dokumente, mille puhul tuleb arvestada juriidiliste piirangutega, kuid vastavat õigust omavatel inimestel on seadusest tulenevate tööülesannete täitmiseks neile dokumentidele juurdepääs olemas.

Seotud lood:

Jaeski lisas, et näiteks Rail Balticu tasuvusuuringu aruanne on algusest peale olnud avalik dokument ning seda on aktiivselt ka avalikkusele tutvustatud erinevatel avalikel aruteludel. Samuti on avalikustatud suur hulk uuringuga seotud lisadokumente.

Loe veel

“Rail Balticu Balti riikide suurim koostööprojekt. Nii suured koostööd on alati keerulised ja kindlasti on kohti, kus RB saab teha asju paremini, hetkel me aga ei tea enam, kuidas teha midagi paremini suhetes sõjakalt meelestatud ARB-ga,” lisas ta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare