Riigiprokuratuur: lätlased on esitanud meile ja kapole abipalve Läti Raudtee korruptsioonijuhtumi uurimises

 (24)
Läti korruptsioonitõrjebüroo KNAB kinnitab juhtumi seost Ossinovskiga
Riigiprokuratuur
RiigiprokuratuurFoto: Ilmar Saabas

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai sõnul on Läti prokuratuur esitanud nii Eesti riigiprokuratuurile kui kaitsepolitseile rahvusvahelise õigusabitaotluse seoses Läti Raudtee juhi Ugis Magonise väidetava korruptsioonijuhtumi uurimisega.

Tammai rõhutas, et kuna tegemist on Läti kriminaalmenetlusega, on Eesti küll lätlastele andnud nõusoleku neid aidata, kuid Eesti poolel pole õigust midagi seoses antud uurimisega avalikkusele kommenteerida.

Läti prokuratuur ei kommenteeri aga Ugis Magonise vahistamist, kuid Läti korruptsioonivastase võitluse büroo KNAB on kinnitanud niipalju, et ajakirjanduses avalikustatud seosed Magonise altkäemaksu võtmisest ja Oleg Ossinovski firma Skinest võidetud vedurihankest vastavad tõele.

Õigusabipalve saatmine tähendab, et kui Lätil on toimuva uurimise seisukohalt oluline saada dokumente või infot Eestis tegutseva ettevõtte või siinse kodaniku kohta, siis saadetakse uurimisorganitele vastav abipalve. Magonise juhtumi puhul esitati palve riigiprokuratuurile ja kaitsepolitseiametile.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare