„Kavas on osta riigi tegevusvarusse 500 tonni kitsendustega piirkondade (nn III tsoon) seakasvatustest pärit lihast tehtud sealihakonserve, et stabiliseerida turgu ja anda tootjatele aega uue turuolukorraga kohandumiseks,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse.

„Meetme abil on kolme kuu jooksul plaanis viia kitsendustega piirkondadest (nn III tsoon) lihatööstustesse ligi 500 siga nädalas,“ rääkis Kruuse. Koos konservide tootmise ja ladustamisega 2016. aasta lõpuni on kulu meetmele kuni 1,782 miljonit eurot ning see kaetakse Vabariigi Valitsuse reservfondist.

Samuti nõustus valitsuskabinet maaeluministri ettepanekuga taotleda Euroopa Komisjonilt Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika turukorralduse erakorralist toetust, mis aitab ühekordse meetmena kompenseerida kitsendustega piirkondade seakasvatajatele kaubanduspiirangutest tingitud hinnalangust. Meetme rakendamiseks on vajalik Euroopa Komisjoni vastavat otsus ja selle käivitumisel tuleb Eesti riigil katta pool kuludest.

Maaeluminister Urmas Kruuse tegi täna valitsuskabineti nõupidamisel ülevaate riigi tegevuste kohta seakasvatussektori raske majandusliku olukorra leevendamiseks.

• Inimestele sigade Aafrika katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile. Iga loomapidaja peab järgima kehtestatud bioturvalisuse meetmeid, et oma loomi taudi eest kaitsta.
• Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonil 605 4750.
• Jooksvat infot edastatakse Veterinaar- ja Toiduameti Twitteri kontol https://twitter.com/VTA_agri