Saksamaa lahkuv rahandusminister hoiatas uuefinantskriisi eest

 (4)

Saksamaa lahkuv rahandusminister hoiatas uuefinantskriisi eest
Saksamaa rahandusminister Wolfgang SchäubleFoto: Scanpix/ AFP

Saksamaa kasinuse võrdluskujuks olev rahandusminister Schäuble läheb Saksamaa parlamenti eesistujaks. Ta hoiatas, et varsti võivad finantsturud mullistuda, kuna keskpangad on pumbanud finantsturgudele triljoneid dollareid.

Ebastabiilsed laenud ja võla kerkimine maailmas võib kukutada maailma järgmisse finantskriisi, ütles Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble Financial Timesile vahendab CNBC.

„Üle maailma on ökonomistid mures kasvanud likviidsuse ja valitsuste ning erasektori võla akumuleerimise pärast,“ ütles ta. „Ise olen kah selle pärast mures.“

Ta lisas, et kardab ka euroalal potentsiaalse nõrkuse pärast, kuna pangad püüavad alles tegeleda kriisijärgselt halbade laenudega.

Schäuble on olnud kantsler Angela Merkeli valitsuse üks euroopameelsem poliitik ja euroala võlakriisile vastamise üks põhiotsustajaid ning niinimetatud kasinuspoliitika arhitekt.

Schäuble lasi oma muremõtted meediasse enne tänast Luksemburgis toimuvat eurogrupi rahandusministrite kohtumist, mis on tema jaoks viimane selles formaadis kohtumine.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare