SEB hakkab finansteenuste parandamiseks idufirmadele raha andma

 (5)
Eurod.
Eurod.Foto: Scanpix, Reuters/Scanpix

SEB grupi investeerimisfond SEB Venture Capital käivitas uue programmi, et investeerida Eesti, Läti ja Leedu varajase faasi Fintech-ettevõtetesse.
Investeerimisprogrammiga soovitakse jõuda kõige paljulubavamate idufirmadeni, kelle ideedest võib tõusta kasu pangaklientidele ning finantseerimisega aidatakse neil ideesid ellu viia. Järgmise viie aasta jooksul kavatseb SEB investeerida 10–20 Balti idufirmasse.

Investeeringud ühe idufirma kohta jäävad üldiselt 50 000 ja 200 000 euro vahele ning pangal on vähemusaktsionärina võimalus võtta ettevõtte arendamises aktiivne roll.

SEB Panga juhatuse esimees Allan Pariku sõnul tahetakse jõud ühendada Fintech’idega, kellel on selge ettekujutus, kuidas parandada finantsteenuseid ning töötatakse nendega koos, et plaanid ellu viia. „Finantsteenused peavad muutuma lihtsamaks, paremini arusaadavateks, mugavamateks, kiiremateks ja turvalisemateks. Idufirmad oma innovaatilise lähenemisega ja aitavad meil seda eesmärki saavutada,“ lausus ta. Idufirmadele pakub partnerlus SEB-ga aga pariku sõnul uusi võimalusi kasvamiseks ning klientide arvu suurendamiseks. „Uus algatus on selge märk, et näeme avatud panganduse tulevikku partnerluses ning oleme valmis sellesse investeerima, kuna usume Balti idufirmadesse,“ Lausus Parik.

Seotud lood:

Eesti riikliku fondivalitseja SmartCap juhatuse liige ja riskikapitali fondide juht Sille Pettai lisas, et Eesti startup ökosüsteemi on kohaliku korporatiivse riskikapitali lisandumine väga oodatud „Lisaks finantsinvesteeringule toetab SEB ambitsioonikaid ettevõtjaid tehnilise abi, laia mentorvõrgustiku ning vajalike tööriistadega, et ettevõtted saaksid kasvada kiiremini ja saavutaksid oma eesmärgid. Startupid toovad traditsioonilisse pangandussektorisse värsket mõtlemist ning lisaväärtust klientidele, kiirendades innovatsiooni,“ kommenteeris Pettai.

SEB rahastus on mõeldud nii finantsteenuste vallas tegutsevatele idufirmadele kui ka ettevõtetele, kelle ideedel on finantssektoris potentsiaali ja kes pakuvad näiteks automatiseerimist, masinõpet või tehisintellekti lahendusi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare