Skype’i looja uus äri pakub üle interneti eraarstiabi

 (20)

Skype’i looja uus äri pakub üle interneti eraarstiabi
Skype’i ja Kazaa ühe looja Jaan Tallinna uusim ambitsioonikas projekt on pakkuda jõukatele ameeriklastele meditsiiniteenuseid interneti teel. Foto: Tiit Blaat

MetaMed viib jõukad USA patsiendid veebi vahendusel kokku parimate arstidega.

MetaMed pakub üle interneti sisuliselt igaühele, kes teenust osta jaksavad, isiklikku kõrgetasemelist meedikute uurimisrühma. Nimelt kogub MetaMed kokku kõikvõimalikud patsiendi kohta käivad andmed — alates inimese geenikaardist ja elukeskkonnast ning lõpetades varem põetud haigustega — ja annab need parimatele arstidele analüüsida.

Nii võib haruldase haiguse põdeja saada MetaMedist kinnitust oma senisele diagnoosile, täpsemaid prognoose haiguse arenemisest, soovitusi kõige uuemate ravimite tarvitamiseks või lausa geneetilise analüüsi, mis näitab muuhulgas haiguse võimalikku pärilikkust.

Tõsi küll, igaüks praegu veel MetaMedi teenuseid endale lubada ilmselt ei saa. „Jah, praegu pakume teenust jõukale kliendile,” ütles MetaMedi nõukogu esimees Jaan Tallinn, Eesti IT-edulugude Kazaa ja Skype’i üks loojatest. „Alustaval teenusfirmal on lihtsam tegeleda väheste jõukate klientidega kui paljude keskklassi-klientidega,” selgitas Tallinn uue ettevõtte ärimudelit. Kuigi iga klient saab MetaMedilt isikliku pakkumise, maksavad isikliku arstide uurimisrühma teenused TheNextWebi andmetel umbes 5000 dollarit 24 tunni eest. Kuna keerulise juhtumi analüüsimine võtab aega kuni neli tööpäeva, peaks arvestama 20 000 dollarise arvega. Ravikindlustus üldjuhul erameditsiini teenuseid ei kata.

Jaan Tallinna sõnul on MetaMedi peamiseks sihtturuks praegu USA. Samas lubab ettevõte vastata ka mujalt pärit patsiendi päringule, kuigi see ei tähenda lubadust kõiki soovijaid teenindada.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare