Sõõrumaale kuuluva Rotermann City käive kasvas hüppeliselt

 (5)
PyeongChangi taliolümpia meenemündi ja margi tutvustus Eesti Panga muuseumis
Eesti Panga muuseumis tutvustati 12.02.2017 PyeongChangi taliolümpia meenemünti ja marki.Foto: Hendrik Osula

Mitu ärimees Urmas Sõõrumaa ettevõtet kasvatas mullu käivet, kuid neist suurima hüppe ehk ligi seitsmekordse käibekasvu tegi Rotermanni kvartalis tegutsev Rotermann City, endise nimega U.S. Real Estate, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Tänavu mais nime muutnud Rotermann City käive oli mullu ligi 23,8 miljonit eurot, samas kui 2016. aastal oli see ligi 3,5 miljonit eurot. Ettevõte lõpetas eelmise aasta 11,3 miljoni euro suuruse kasumiga, aasta varem oli kasuminumbriks ligi 4,9 miljonit eurot, selgub nende majandusaasta aruandest.

Kontsern tegeleb investeerimisega kinnisvaraettevõtetesse ja investeeringute haldamisega. Kontserni ettevõtted üürivad pindu Rotermanni kvartalis ning neile kuuluvad ka maa-aluses parklas asuvad parkimiskohad. Kokku oli U.S. Real Estate'il eelmise aasta lõpu seisuga üle 25 000 ruutmeetri üüritavat pinda. Vabu pindu oli nende hulgas aruande kohaselt minimaalselt.

Käibekasvu seostas kontsern kahe valminud arendusprojekti korteriomandite müügiga eelmisel aastal.

Koosseisulisi töötajaid ettevõttes eelmisel aastal ei olnud, sest kinnisvarahalduseks vajalikud tegevused ostab ettevõte sisse teistelt ettevõtetelt. Juhatuse liikmele aruandeperioodil tasusid ei makstud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare