Toetuse saaja peab investeeringu tulemusena looma vähemalt 15 uut püsivat töökohta, mille mediaanpalk on vähemalt võrdne Eesti aasta keskmise brutokuupalgaga, mis on 1000 eurot. Teine võimalus on suurendada palgakulusid 15-kordse keskmise palga ulatuses. Harjumaal peab loodavate töökohtade mediaan brutokuupalk olema vähemalt 1,24-kordne Eesti keskmine brutokuupalk. Selle eesmärk on soodustada investeeringuid väljaspool Harjumaad.

„Otsustasime leevendada suurinvestori toetuse investeeringunõuet, et laiendada toetuse saajate ringi. 10-miljoni euro suuruseid investeeringuid ei tehta Eestis tihti, teisalt pärsib seda ajafaktor, sest toetused peavad olema välja maksud 2015. aasta sügiseks,“ kommenteeris Sulling. „Pean väga oluliseks toetuse sidumist palganõudega, see peaks suunama ettevõtjaid looma püsivaid, kõrgemapalgalisi töökohti,“ lisas ta.

Väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele suurendatakse toetusmäära 25%-lt 30%-ni, suurettevõtja puhul on toetusmäär vastavalt Euroopa Liidu regionaalabi reeglitele endiselt 25% projekti maksumusest. Toetuse maksimaalne määr on ka edaspidi 1 miljon eurot.

Suurinvestori toetusmeetme kasutajad on peamiselt Eesti suurimad tööstusettevõtted. Toetust rahastatakse Euroopa Liidu struktuuritoetusest ning taotlusi võtab vastu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.