Taavi Kotka: aastaks 2025 vähemalt 10 miljonit „e-eestlast“

 (11)
KMA
Foto: Rauno Volmar

Valitsuse otsus anda ka mitteresidentidele digitaalne identiteet ehk ID- kaart peaks muutma Eesti suureks, nii et üle maailma oleks vähemalt 10 miljonit inimest Eestiga e-identiteedi kaudu seotud, kirjutab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT asekantsler Taavi Kotka oma blogis.

Alates selle aasta lõpust peaks välismaalastel olema võimalik saada turvaline e-indentiteet, mis annab unikaalse võimaluse globaalsetele teenustele ligipääsuks.

Eesti kodanikel on võimalik teostada pea kõiki avaliku- ning erasektori toiminguid digitaalselt, kaasa arvatud dokumentide allkirjastamine. Senini said seda võimalust kasutada vaid Eesti residentidest välismaalased. 24. aprilli valitsuse otsusega ringi laiendati ning Kotka sõnutsi aitab see samm baasi Eesti rahvusvahelise konkurentsivõime kasvule majanduse, teaduse, hariduse ja tervishoiu vallas.

Tema sõnutsi on mitteresidentide ID-kaart lisaargument Eestisse investeerimiseks. Täna on välisinvestoril keeruline ettevõtte tegevjuhtimises osaleda. Mitteresidendi ID-kaart ja digiallkiri annavad selleks aga võimaluse.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare