Taavi Kotka: meil on ainult üks Eesti, mida paremaks muuta

 (29)

Taavi Kotka kutsub ärimehi erasektorist riigitööle tulema. "Ole mees ning tule ja tee! Meil on praegu terve põlvkond ärimehi, kes on midagi üles ehitanud ja nüüd igavlevad. Palju toredam on kopteriga põristada kui minna ja panustada riigis," ütleb ta.
Taavi Kotka kutsub ärimehi erasektorist riigitööle tulema. "Ole mees ning tule ja tee! Meil on praegu terve põlvkond ärimehi, kes on midagi üles ehitanud ja nüüd igavlevad. Palju toredam on kopteriga põristada kui minna ja panustada riigis," ütleb ta.Foto: Andres Putting

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri kohalt tagasi ettevõtlusse siirduv Taavi Kotka julgustab ettevõtjaid riigisektorisse tööle tulema, kinnitades, et võimalus ennast võimendada ja kasulik olla on seal palju suurem kui eraettevõttes.

Olete üks Eesti e-residentsuse, nullbürokraatia, tuhande euro reformi ja teiste suurte reformide mõtte autoreid. Tulite asekantsleriks kaheks aastaks, aga jäite, õigemini jääte ligi neljaks. Miks te otsustasite jääda?

Avaliku sektoriga liitumiseks oli kaks põhjust. Müüsin oma Nortali aktsiad ja seetõttu oli mul erasektoris konkurentsikeeld, aga olulisem põhjus oli Erkki Raasuke, kes julgustas mind mugavustsoonist välja tulema ja ennast proovile panema.

Konkurentsikeeld oli kaks aastat ja seda aega lubasin ka toonasele kantslerile Marika Priskele. Kui see kaks aastat täis sai, olime just alustanud e-residentsuse teemat ja oli selge, et kui tahad Eestis läbi suruda täiesti teistmoodi mõtlemist, peab kogu meeskonnaga kõvasti pingutama ega saa lihtsalt minema jalutada, et tehke nüüd.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare