TABEL: Vaata, kui palju teenisid omavalitsused eelmisel aastal tulu

 (53)
Omavalitsuse rahakott.
Omavalitsuse rahakott.Foto: Sven Arbet

Omavalitsuste rahaasjade portaal Riigipilv avaldas hiljuti 216 Eesti linna ja valla rahaandmed 2013. aasta kohta. Omavalitsuste tulude tabelist näeme, et Tallinna tulud suurenesid aastaga 3,58% võrra ehkki eelmise aasta alguses kehtestati tasuta ühistranspordi süsteem.

Tallinna puhul oli peamiseks tulude kasvukohaks tulumaks füüsilise isiku tulust. Aastaga võideti siin üle 21 miljoni euro. Euroraha sai Tallinn 2013. aastal ligi 7 miljonit vähem. 

Kui 2012. aastal teenis linn transpordilt ligi 18 miljonit eurot, siis eelmisel aastal oli see number 4,7 miljonit. Seega tähendas tasuta transport linnale ligi 13 miljonilist miinust, mis aga tulumaksust kenasti tagasi teeniti ning 7 miljoniga plussi jäädi.

Võrreldes 2012. aastaga teeniti 2 miljonit enam tütarettevõtete aktsiatelt ja muudelt omakapitaliinstrumentidelt. Ka dividende teeniti üle 2 miljoni enam. Rohkem kui 2 miljonit sai pealinn enam ka kodumaist sihtfinantseeringut. Nii koguneski linna eelarvesse 483,7 miljonit eurot ehk 16,7 miljonit enam kui aastal 2012.

Tartu tulude kasvu taga on 15,8 miljoni eurone Euroopa fondide raha kasv. Rohkem kui 4 miljonit võideti ka tulumaksu pealt.

2013. aasta oli numbriliselt eriti hea Tootsi ja Muhu vallale. Need olid ainsad omavalitsused, kus tulud kasvasid aastaga üle kahe korra. Suurimad kukkujad on Mõniste, Urvaste ja Misso. Nii tõusjate kui langejate muutuste ühisosa on eurotoetused. Nii kasvaski Tootsi tulude osa suuresti tänu välismaisele sihtfinantseerigule, mida oli kokku ligi 700 000 eurot. Suuremad langejad olid aga oma euroraha saanud kätte eelmisel aastal ning 2013. aastal saadi seda vähem või ei saadud üldse..

Kokku teenisid kõik omavalitsused tulu ligi 1,5 miljardit eurot, mis kasvas 2012. aastaga võrreldes 4,15%.

Tabelis on omavalitsused järjestatud 2013. aasta tulude järgi. Summad on miljonites eurodes, mis tähendab, et näiteks Tallinna tulud olid 2013. aastal 483 684 000 eurot.

Et tabelist leida sind huvitav omavalitsus vajuta ctrl ja F ning otsi:

Loe veel

Omavalitsus20122013muutus %
Tallinna linn466 983483 6843,58
Tartu linn108 832133 27622,46
Narva linn47 16055 19117,03
Pärnu linn41 46545 63610,06
Kohtla-järve linn31 68134 3428,40
Viimsi vald21 19122 7047,14
Viljandi linn18 67819 5644,74
Rae vald16 19617 1105,64
Harku vald14 76115 9798,25
Võru linn19 29815 969-17,25
Kuressaare linn12 87415 75422,38
Maardu linn17 71415 372-13,22
Rakvere linn17 39914 652-15,78
Valga linn12 80713 4635,12
Keila linn10 57813 12224,04
Sillamäe linn12 81412 8220,06
Türi vald9 72411 92722,65
Põlva vald11 32111 9105,20
Haapsalu linn11 21110 883-2,93
Saue vald11 15710 494-5,94
Saku vald10 17510 4893,09
Rapla vald9 0529 8819,16
Kose vald9 7709 659-1,13
Viljandi vald8 8489 3826,04
Paide linn9 2979 021-2,97
Jõelähtme vald7 5078 39211,80
Kuusalu vald7 1967 6596,44
Tartu vald6 3577 64220,21
Tapa vald7 4267 291-1,82
Saue linn10 2297 286-28,77
Jõgeva linn5 5776 79521,85
Põltsamaa linn5 4076 78125,40
Kohila vald6 4396 7104,21
Märjamaa vald6 7776 627-2,22
Ülenurme vald6 2976 4021,67
Hiiu vald5 5306 36615,10
Suure-jaani vald6 0346 012-0,37
Elva linn5 9515 915-0,61
Audru vald4 7655 76120,91
Mäetaguse vald6 6565 634-15,35
Vinni vald6 5295 626-13,83
Kiviõli linn5 8505 493-6,11
Kiili vald5 2725 3621,71
Väike-maarja vald5 5545 280-4,94
Anija vald5 9705 250-12,06
Narva-jõesuu linn3 1805 12061,02
Võru vald4 3984 96312,85
Kehtna vald6 0994 925-19,25
Lääne-nigula vald4 4084 92011,60
Keila vald4 4974 7515,65
Kadrina vald5 9074 732-19,89
Jõgeva vald4 3744 5223,38
Raasiku vald4 4964 487-0,21
Paikuse vald3 6294 33419,41
Kaarma vald3 5974 33220,43
Räpina vald5 0654 270-15,70
Paldiski linn5 0144 209-16,05
Loksa linn2 6614 17056,70
Otepää vald4 1083 994-2,77
Saarde vald5 1923 900-24,88
Nõo vald3 2633 85518,12
Tamsalu vald3 8853 827-1,48
Lüganuse vald4 4593 755-15,80
Illuka vald3 6513 6961,23
Sõmeru vald3 3123 6419,92
Vaivara vald3 1133 62216,34
Tarvastu vald3 0663 55015,80
Sindi linn3 3423 5215,37
Ridala vald2 9433 48818,52
Muhu vald1 6533 440108,18
Tõrva linn3 1713 4298,14
Toila vald3 2673 3552,69
Kunda linn3 8683 340-13,66
Sauga vald2 9273 33313,89
Luunja vald2 9863 2518,90
Karksi vald3 1223 2494,06
Põltsamaa vald3 4893 163-9,34
Antsla vald3 2583 134-3,81
Vändra alevvald3 6652 933-19,96
Rõuge vald2 6032 91111,81
Kernu vald2 8092 9053,41
Palamuse vald2 4412 84916,73
Nissi vald2 7782 8121,22
Häädemeeste vald2 8772 748-4,50
Halinga vald2 4542 6417,64
Vändra vald2 4672 6155,99
Kanepi vald2 7692 592-6,37
Koeru vald2 9272 585-11,70
Väätsa vald1 3542 55688,83
Vasalemma vald2 2532 53312,46
Kambja vald2 4272 4892,57
Lihula vald2 4492 4771,13
Tähtvere vald1 9582 41423,24
Haljala vald2 3382 4133,21
Orissaare vald2 0772 40815,91
Rõngu vald2 1322 35110,29
Albu vald1 8282 34628,32
Rakke vald2 9312 277-22,33
Käina vald2 1472 2544,97
Vastseliina vald2 0612 2458,90
Vara vald2 4532 213-9,75
Leisi vald2 1592 1750,72
Puhja vald1 9222 16512,63
Lasva vald1 8352 15517,43
Abja vald2 3652 144-9,35
Sõmerpalu vald2 1842 125-2,73
Helme vald1 8452 12215,04
Tabivere vald2 0312 1194,37
Tori vald1 9962 0703,71
Ambla vald1 8622 05210,22
Koigi vald1 2612 00358,84
Haaslava vald1 5411 98528,78
Tahkuranna vald1 8881 9694,26
Padise vald2 2141 953-11,78
Kohtla-nõmme vald1 6591 93616,67
Järva-jaani vald2 0231 899-6,14
Vihula vald1 8171 8914,11
Mustvee linn1 7501 8415,20
Rakvere vald1 6121 83914,06
Torma vald1 6841 8369,00
Värska vald1 8261 820-0,36
Iisaku vald1 4101 75924,75
Alatskivi vald1 6951 7322,17
Viru-nigula vald2 6081 696-34,96
Kärla vald1 4781 68614,04
Haanja vald1 3381 68225,64
Juuru vald1 5741 6615,55
Hanila vald1 5601 6596,33
Vigala vald1 5541 6596,77
Tõstamaa vald1 9281 640-14,92
Pajusi vald1 3571 63520,43
Sangaste vald1 4451 62212,26
Kaiu vald1 7111 616-5,53
Mäksa vald1 6341 616-1,10
Laekvere vald2 2961 616-29,64
Pühalepa vald1 6521 590-3,71
Varstu vald1 6201 581-2,42
Tõlliste vald1 5031 5674,29
Mooste vald1 6331 554-4,81
Valgjärve vald1 4911 5352,93
Avinurme vald1 3451 51412,62
Halliste vald1 3791 5119,51
Rannu vald1 4871 484-0,20
Emmaste vald1 2921 47614,21
Kolga-jaani vald1 3341 47410,46
Puka vald1 4451 4621,19
Are vald1 1741 46224,49
Aseri vald1 4711 446-1,67
Salme vald1 3571 4335,61
Puurmani vald1 3211 4318,32
Veriora vald1 6811 422-15,42
Järvakandi vald1 3741 3790,36
Võhma linn1 3421 3601,34
Raikküla vald1 2791 3404,76
Paide vald1 5381 321-14,07
Tootsi vald6181 314112,57
Valjala vald1 0971 29417,98
Laheda vald1 1401 28612,77
Pihtla vald1 1621 2527,77
Võnnu vald1 5421 209-21,54
Konguta vald1 0961 20910,32
Saare vald1 1841 2051,81
Kihnu vald8901 18232,81
Urvaste vald1 9421 179-39,28
Vastse-kuuste vald1 0171 16014,10
Noarootsi vald1 0991 1434,02
Pala vald1 1291 124-0,44
Kohtla vald1 5061 124-25,39
Sonda vald1 0181 1179,71
Surju vald1 1911 113-6,55
Meremäe vald9951 11011,57
Kõlleste vald1 1751 108-5,68
Kullamaa vald1 0971 095-0,23
Roosna-alliku vald1 0231 0704,58
Karula vald9471 06112,02
Varbla vald9581 06110,71
Koonga vald1 1121 059-4,81
Rägavere vald1 2721 055-17,08
Imavere vald9181 03312,47
Kõo vald1 0911 032-5,46
Mikitamäe vald9601 0236,49
Vormsi vald8391 01621,21
Mõniste vald1 721992-42,38
Palupera vald9509914,32
Misso vald1 536990-35,56
Kallaste linn1 098976-11,12
Taheva vald1 003961-4,23
Ahja vald1 044959-8,17
Orava vald80093516,82
Lümanda vald8669307,37
Mõisaküla linn1 116919-17,68
Hummuli vald8859133,23
Kihelkonna vald937911-2,82
Kasepää vald8158605,54
Pöide vald968855-11,64
Martna vald848835-1,52
Kõpu vald1 028799-22,33
Laeva vald848780-7,98
Aegviidu vald972742-23,63
Lohusuu vald922740-19,75
Laimjala vald62268810,64
Põdrala vald838687-18,02
Mustjala vald753637-15,49
Käru vald743621-16,42
Kareda vald55962010,81
Peipsiääre vald54359810,07
Tudulinna vald5085436,85
Meeksi vald580527-9,15
Nõva vald444443-0,27
Õru vald415410-1,42
Alajõe vald3673926,91
Torgu vald2642858,06
Ruhnu vald246241-1,99
Piirissaare vald971047,79

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare