Vahemerel aktsiooni ellukutsujaks on Horvaatia, mille tuntud kuurortlinnade sadamates ja nende läheduses kõlab keskkonnale mõtlema kutsuvat üleskutset kõige enam.

"Vahemere saastatus on hoolimata kaunist sinisest veest väga suur. Plastiku reostus meres on ülikriitiline ja kohati ületab mikroplastiku sisaldus planktoni osakaalu. Kuna Eestist alguse saanud talgutest on innustust saanud juba üle saja riigi, kes nüüd oma riikides koristuspäevi korraldavad, tekkis meil mõte tegevust laiendada ja suunata tähelepanu ka meredele," kommenteeris Vahemere koristusaktsiooni esindaja Helene Urva.

Urva sõnul on eesmärk ühendada kõik Vahemere riigid, et vähemalt miljoni inimesega korraldada üks suur koristuspäev tuleva aasta mais. See omakorda peaks viima probleemi otsustajateni, et algaks aktiivne töö Vahemere keskkonnaprobleemidele lahenduste leidmiseks.

Urva sõnul on maailmakoristuse Eestis paiknev juhtgrupp arutanud ka Läänemere koristustalgute korraldamise võimalust.

Kuigi Eestit on esmapilgul keeruline Vahemerega seostada, on Tallinki juhatuse liikme Peter Roose sõnul aktsioonis kaasalöömine nii sümboolne kui ka loogiline samm.

"Horvaatia, kes Vahemere koristuse aktsiooni veab, kutsus Eestit kui koristustalgute sünniriiki kaasa lööma. Tallinki laevade sireenid kajavad küll Läänemerel, kuid avaldavad toetust Vahemere koristusaktsioonile ning juhivad laiemalt tähelepanu kõigi veekogude keskkonnahoiu olulisusele," ütles Roose.

Maailmakoristuse rahvusvahelist elluviimist toetavad Tallink, Skype, Outfit7, Estonian Air, Carlson Rezidor Hotel Group, Eesti Keskkonnaministeerium ja välisministeerium.

Eesti vabatahtlike tööd toetavad EuroPark, DHL Eesti, Radisson Blu Hotel Olümpia, Infovara, HansaRama, Meedius Eesti, EMT, Elion ja Papyrus.