Tallinna Börsil algas kauplemine Arco Vara aktsiatega


Täna alustati Tallinna Börsil kauplemist aktsiaselts Arco Vara (ARC) aktsiatega, teatas OMX.

 Avaliku ning institutsionaalse pakkumise teel müüdi 39 850 000 Arco Vara aktsiat hinnaga 38 krooni (EUR 2,43), emissiooni kogumaht oli 1,5 miljardit krooni (96 MEUR). Aktsia hinnaks kujunes esimese börsipäeva lõpuks 37,08 krooni (EUR 2,37).

"Eesti väärtpaberiturule on viimase kolme aastaga lisandunud seitse uut ettevõtet, kes kõik on börsile tulnud huvitavatest sektoritest ja erinevate lugudega. Eesti investorite huvi kinnisvaraturu vastu on olnud märgatav. Arco Vara on tänu ettevõtte juhtide sihikindlusele ning laienemisplaanidele teinud eduka börsidebüüdi ning nüüd on meil hea indikaator kinnisvarasektori tuleviku suhtes ka börsil olemas," sõnas Tallinna Börsi juhatuse esimees Andrus Alber.

"On vana tuntud kõnekäänd, et kinnisvaras loevad kolm asja: asukoht, asukoht ja veelkord asukoht. Vaadaetes Arco Vara uut asukohta, Tallinna Börsi, meie naabreid siin börsiettevõtete nimekirjas, on põhjust hinnata meie asukohta väga heaks. Usun, et sellest lähtuvalt jätkab ka ettevõtte potentsiaal senist kasvu," ütles Arco Vara nõukogu esimees Arti Arakas.

Arco Vara aktsiatega tehti esimesel kauplemispäeval 345 tehingut, päeva käibeks kujunes 117 miljonit krooni (MEUR 7). Börsitehingute käigus vahetas esimesel päeval omanikku 3 107 140 aktsiat. ARC turukapitalisatsiooniks on esimese kauplemispäeva lõpu seisuga 2,5 miljardit krooni (MEUR 161).

"Arco Vara aktsiate avaliku pakkumise maht on läbi Tallinna Börsi ajaloo suuruselt kolmas. Lisaks kohalikele on aktiivsed kauplejad Tallinna Börsil ka välisinvestorid, mille tulemusena on väärtpaberitehingute arv sellel aastal (üle 80 000 börsitehingu) ületanud eelmisel aastal kokku tehtud tehingute arvu (2006: 62 889 tehingut)," lisas Alber.

ARC aktsionäride nimekirjaga saab alates tänasest tutvuda e-Registri veebilehel (www.e-register.ee). 20. juuni seisuga on Arco Varal kokku 1 830 aktsionäri ning vabas ringluses olevad aktsiad moodustavad ARC aktsiakapitalist 59%. Enim on Arco Varal Eesti residentsusega aktsionäre (1807, kes omavad 52,71% aktsiatest), järgnevad Läti ja Austria residentsusega vastavalt 7 (0,57%) ja 5 (2,86%).

Sarnaselt teistele OMX grupi börsidel noteeritud ettevõtetele omistati ka Arco Varale rahvusvaheline GICS (Global Industry Classification Standard) klassifikaator, mis kehtib alates 21. juunist 2007 – 40403010 (Real Estate Management & Development). ARC aktsia lisatakse Tallinna Börsi üldindeksisse OMX Tallinn ning Balti börside üld- ja sektoriindeksitesse alates 22. juunist 2007.

Arco Vara AS on 1992. aastal Eestis asutatud Baltimaade juhtiv kinnisvaraettevõte, mille tegevus hõlmab nii kinnisvara vahendus-, arendus- kui ka ehitustegevust. Firmal on esindused 25 linnas Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas, Bulgaarias ja Rumeenias. Grupis ja selle ühisettevõtetes töötas esimese kvartali seisuga kokku 546 inimest. Arco Vara 2006. aasta auditeeritud konsolideeritud käive moodustas 484 miljonit krooni ning grupi puhaskasum 217 miljonit krooni.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare