Tallinna lennujaama laiendatakse 30 miljoni eurose laenu abil

 (9)
Nordica, Tallinna lennujaam
Nordica, Tallinna lennujaamFoto: Karin Kaljuläte

Euroopa Investeerimispank (EIP) ja Tallinna lennujaam allkirjastasid 30 miljoni euro suuruse laenulepingu, millega rahastatakse lennujaama laiendus- ja uuendustöid. EIP laenul on Euroopa investeerimiskava nurgakiviks oleva Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) tagatis.

Projekt hõlmab olemasoleva lennuraja ja perrooni kattekonstruktsiooni rekonstrueerimist, reisiterminali laiendamist ja ümberkujundamist ja lennuala valgustussüsteemi uuendamist ja täiustamist.

Projekti raames teostatavad väiksemad tööd hõlmavad hooldus-, tuletõrje- ja päästeseadmete uuendamist ja täiustamist ja mitmeid muid keskkonnaga seotud meetmeid, nagu sademevee äravoolu ja jäätõrjesüsteemi parandamine, uute lumesulamisplatside rajamine ja mootorite testimise ala ehitamine.

2015. aastal läbis Tallinna lennujaama 2,2 miljonit reisijat. Projektiga suurendatakse lennujaama läbilaskevõimet ligikaudu 1,2 miljoni reisija võrra aastas.

"Laenulepingu sõlmimine Euroopa Investeerimispangaga on oluline samm Tallinna lennujaama edasise arengu finantseerimisel, mis aitab tagada meie poolt osutatavate teenuste kvaliteeti ohutul, säästlikul ja keskkonnasõbralikul viisil," ütles Tallinna lennujaama tegevjuht Piret Mürk-Dubout.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare