Taxify pole ainus: Uber peab Londonis töö lõpetama

 (11)

TAIWAN-UBER/
Uber drivers' cars are parked outside the Ministry of Transportation building during a protest in TaipeiFoto: Tyrone Siu, Reuters

Londoni transpordiamet (TfL) teatas, et sõidujagamisfirma Uber ei tohi enam linnas tegutseda ning eemaldas ettevõtte litsensi, teatas Reuters.

Ameti otsus hakkab kehtima selle kuu lõpust ning mõjutab kokku 40 000 autojuhti ja 3,5 miljonit klienti. Litsensi kaotamine on Uberile väga suur löök.

"TfL-i hinnangul näitab Uberi ükskõikne suhtumine mitmetesse probleemidesse ja avalikku ohutusse ning turvanõuetesse firma vastutuse puudumist," teatas amet.

Firmat on kritiseerinud ametiühingud, taksojuhid ning valitsuse liikmed. Uberil on 20 päeva aega, et otsust edasi kaevata.

Uberi Londoni üksuse juht Tom Elvidge ütles, et firma kliente ja autojuhte hämmastab transpordiameti otsus. "Meie tegevust keelates allub linnapea väikse hulga inimeste tahtele, kes tahavad tarbijate valikut piirata. Kui otsus läheb läbi, jääb 40 000 inimest tööta ja Londoni elanikud kaotavad mugava ning taskukohase viisi linnas liikuda. Selleks, et neid kaitsta, anname asja koheselt kohtusse."

“Me oleme alati järginud TfL-i reegleid ning teavitanud ameteid tõsistest õnnetustest ning meil on meeskond, kes töötab koos politseiga," sõnas Elvidge.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare