„Erinevalt enamikest Aasia või Euroopa tavalise tootmistraditsiooniga ettevõtetest, mis on keskendunud suurtele mahtudele, on Eesti ettevõtted võimelised täitma ka väiksed tellimusi, väikseid koguseid ja tegema kõike väga kiiresti. Me ei ole vajunud nii-öelda mugavustsooni ja oma väiksuse tõttu peame koha eest eksporditurul mitu korda tugevamini võitlema,“ märkis Jostov.

„Kui minult küsitakse, mis on Eesti edulugu, siis võiks selleks olla meie erakordne adapteerumisvõime,“ sõnas Jostov. „Meil on säilinud paindlikkus millega laveerida Ida, Lääne ja Põhja vahel, me suudame kärpida palku kui seda on vaja, suurendada investeeringuid, mängida viimasel hetkel ringi grandioosseid plaane – reageerida tervikuna turu muutustele väga kiiresti. Eesti tugevus on, et me ei ole kinni vanades dogmades.“

Jostovi sõnul võib ka Ülemiste City linnakut pidada heaks näiteks sellisest kohanemisvõimest. „Kümme aastat tagasi oli siin plaan välja ehitada peamiselt büroopindu ja luua messikeskus. Tänaseks on piirkonnast kujunenud üks Põhjamaade suuremaid ärilinnakuid, millest on kujunemas 24h toimiv keskkond, kus lisaks büroopindadele tegutsevad näiteks kool, lasteaed, söögikohad, sõidab ühistransport jpm.“

Ettevõtlusauhindade konkurssi veavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ning Eesti Tööandjate Keskliit. Auhinnatseremoonial pälvis Technopolis Ülemiste AS tunnustuse kui kõige konkurentsivõimelisem ettevõte kinnisava valdkonnas.