Tehnikaülikooli külastab USA riiklik teadusfond

 (7)
Tehnikaülikooli külastab USA riiklik teadusfond
TTÜFOTO: Marko Mumm

Tallinna Tehnikaülikoolis toimub USA teadusfondi töötuba teadlaste ja ettevõtjate koostöö kultuurilistest ja majanduslikest eripäradest.

Täna 12. aprillil toimuvas töötoas räägivad tippteadlased ja diplomaadid, kuidas edendada teadlaste ja ettevõtjate koostööd ning saavutada suurim võimalik sünergia.

Samuti vahetatakse kogemusi kultuurilistest eripäradest erinevate riikide teadlaste ja ettevõtjate koostöös. Ameeriklased tutvustavad oma koostöömudelit, et panna ühiselt tegutsema ülikoolid ja ettevõtted, eriti tööstusettevõtted.

Töötuba „Fostering Research and Development Through Public-Private Partnerships“ toimub Ameerika Ühendriikide saatkonna ning USA riikliku teadusfondi (National Science Foundation) eestvedamisel. Selles osalevad Balti riikide, USA, Soome ja Eesti teadlased, diplomaadid ja ettevõtjad.

Päeva avab TTÜ rektor Jaak Aaviksoo ning haridus- ja teadusminister Mailis Reps, sõna võtab USA riikliku teadusfondi rahvusvahelise koostöö ja innovatsiooni juht Barry Johnson.

Kohtumise eesmärk on vahetada USA ja Balti riikide kogemusi ülikooli-tööstuse koostööst teaduses ja innovatsioonis.

Seminar on jätk möödunud sügisel toimunud USA riikliku teadusfondi Euroopa üksuse juhi Sonia Ortega visiidile Tallinna Tehnikaülikooli.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare