Tele2 ja Telia ei jää Elisale võlgu: telekomid kiitlevad töötajate kõrgete palkadega

 (30)
Chris Robbins
Chris RobbinsFoto: Tele2

Tele2 juhi Chris Robbinsi sõnul on Elisa teade eesliini töötajate 20-protsendilisest palgatõusust katse jõuda järgi Tele2 palgatasemele. Telia personaliüksuse direktori Janika Kuusiku sõnul aga ületavad eesliini töötajate keskmised tasud neil juba praegu Eesti keskmist.

Äripäeva viimase, 2017. aastal avaldatud palkade topi järgi oli keskmine palk Elisas 1687 ning Tele2s 1891 eurot. Robbinsi sõnul on Tele2 eesliini töötajate palk praegu keskmiselt üle 1300 euro, aga tipud teenivad ka üle 2000.

"Mis puudutab palkade tõstmist, siis need ei ole seotud otseselt kalendriga ega peakski olema. Kui inimene oskuste, vastutuse, kogemuse, panuse, suhtumise või tulemustega on teeninud palgatõusu, siis selleks ei pea ootama mingit kindlat päeva aastas, kui kõigil ühe mõõduga kord mingi perioodi jooksul palka tõstetakse," märkis Robbins.

"Samas teeme pidevalt ka turuanalüüsi sektori palkadest, viimane raport on juulikuust ning järgmine tuleb septembris. Kindlasti hoiame oma palgad selgelt konkurentsivõimelisel tasemel. Meil on teistest operaatoritest madalamad püsikulud, vähem ametiautosid, töötajaid ja bürokraatiat, mis võimaldab palgad kõrgemal tasemel hoida," sõnas ta.

Telia personaliüksuse direktor Janika Kuusik ei jäänud samuti võlgu. "Telia eesliini töötajate keskmised tasud ületavad juba praegu Eesti keskmise töötasu ning tublimatel töötajatel on tänu tulemustasule võimalik teenida ka sellest tunduvalt rohkem. On väga positiivne, et ka teised tööandjad hakkavad järjest enam väärtustama vahetult klientidega kontaktis olevaid töötajaid, kes on paljuski ettevõtte peamiseks visiitkaardiks. Pidades silmas telekommunikatsiooni valdkonna tööde keerukust ja tihedat konkurentsi klienditeeninduse tööjõuturul, on Eesti keskmisest lähtumine loomulik ja mõistlik," märkis ta.

Seotud lood:

"Telias keskendume lisaks ka mõtestatud karjääriastmestikule, mis võimaldab selget tööalast arengut ja koos sellega muidugi ka töötasu kasvu. Nii on meie kõrgema kompetentsitasemega töötajatel võimalik teenida märkimisväärselt üle Eesti keskmise ja teha ettevõttesiseselt karjääri. Telia on töötajaid alati kõrgelt hinnanud ja väärtustanud ning kindlasti teeme seda ka edaspidi. Lisaks korralikule põhipalgale ja tulemustasudele pakub Telia väga head töökeskkonda, tööandja soodustusi ning mitmekülgseid arengu- ja karjäärivõimalusi," sõnas Kuusik.

Elisa teatas, et kavatseb alates septembrist tõsta pooletuhandel teenindajal, müügitöötajal ja tehnikul põhipalka keskmiselt 20% võrra, viies nende ametikohtade töötasud Eesti keskmisest kõrgemaks. Kui Eesti keskmine brutopalk on 1242 eurot, siis Elisa eesliini töötajate tasu ulatub septembrist keskmiselt 1300 euroni.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare