Kodujuhtimine võimaldab inimestel jälgida oma korterit või maja kaamerate ja andurite abil ning automatiseerida koduste elektroonikaseadmete töö. Ise eemal viibides saab seadmeid veebist juhtida ning näha nende jooksvat elektrikulu ja olekut. Samuti on võimalik vaadata energiakulu statistikat ja ajalugu.

Pistikusse ühendatud seadmetele on võimalik õpetada selgeks reeglid, mis lülitavad tulesid, telerit või muid seadmeid automaatselt sisse ja välja. Kodu saab ka valvesse panna ning ohu või häire korral tellida teate mobiili või meili peale. Oma kodus toimuvat näevad ja saavad hallata ainult koduomanikud ise.

„Usun, et lähiaastatel seisab ees kodude digitaliseerumine, mis viib enamiku koduelektroonikast internetti, seadmeid saab distantsilt juhtida ning me omame üha enam kontrolli oma kodu üle ka siis, kui ise mujal viibime,“ ütles Elioni toodete ja süsteemide arendustalituse juht Enn Saar.

„Võtsime eesmärgiks arendada kodujuhtimine välja selliselt, et seadmeid oleks lihtne paigaldada ja kasutada. Kogu teenuse loogika, seadmete disain ja koduse tegevuse juhtimiseks mõeldud veebikeskkonnad on arendatud selliselt, et inimestel oleks teenust võimalikult lihtne ja mugav kasutada,“ lisas Saar.

Teenust on arendatud üle kahe aasta ning projekti on olnud kaasatud partnereid nii kodu- kui välismaalt. Lisaks Eestile arendab ettevõte kodujuhtimise teenust koos TeliaSoneraga, et pakkuda seda kasutuselevõtmiseks kogu Skandinaavia turul.